17 / 04 / 2024

Tuzla Viaport Marina projesi satışa çıktı!

 Tuzla Viaport Marina projesi satışa çıktı!

Türkiye ve dünyanın gözdesi olacak Tuzla Viaport Marina görücüye çıktı. Yılda 25 milyon turisti ağırlayacak marinaya havaray ile ulaşım sağlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, projenin 1 yıl sonra biteceğinin sözünü aldı...Tuzla Viaport Marina, Kadir Topbaş'ın da katılımıyla tanıtıldı. Bu proje ile birlikte 25 milyon turist gelmesi hedefleniyor.


Türkiye ve dünyanın gözdesi olacak Tuzla Viaport Marina görücüye çıktı. Yılda 25 milyon turisti ağırlayacak marinaya havaray ile ulaşım sağlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, projenin 1 yıl sonra biteceğinin sözünü aldı.


Çırağan Sarayı'nda düzenlenen projenin lansmanına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Via Properties Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar ve davetliler katıldı.


Programda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Dünyada İstanbul ile rekabet edecek bir şehir yok. İstanbul'u model alınan bir şehir yapmak üzere adımlar attık. Önemli bir destinasyon. Sadece İstanbul için değil; yurt dışından gelecek insanlar için bir proje ortaya koyduk" dedi.


"DENİZ ALTI TRENİ YAPILABİLİR"


Projeye yeni projelerin eklenebileceğini belirten Topbaş, "Burada bir tren düşünün. Deniz altı treni, denize dalsın alttaki batıkları görsün. Deniz dibine ilk defa bir akvaryum yapın ve orada bir hareketlilik olsun. Bunlar yeni fikirlere açık olan yatırımcıların ortaya koyacağı projeler. İstanbul'un dünyadaki rekabet gücüne büyük katkı koyacak. Kentin en uç noktası gibi görünen Tuzla yeniden devreye giriyor. Cadde tramvayı var orada. O da katkı koyduğu zaman İstanbul'un nabzı orada atacak. Bu proje bütün dünya insanlarını etkileyecek ve model alınan bir proje olacak. Arzumuz bu şehirde yaşayanlar bu şehre hayranlık duysunlar ve diğer şehirlere imrenmesinler. İstanbul Vialand'dan sonra yeni bir alan daha kazanıyor. İstanbul dünyanın konuştuğu bir kent olsun diyorum" diye konuştu.


ŞADİ YAZICI'DAN IŞIK SES VE SU OYUNLARI ALANI MÜJDESİ


Programda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "Deniz deyince akla Tuzla gelsin dedik. Deniz Harp Okulu, Denizcilik Fakültesi bulunduran bir Tuzla vardı. Tarihi Tuzlayı koruyoruz ve yeni yaşam alanları ile büyüyen bölgede deniz üstünde bir alan kurma çabasındayız. En az 2 bin 500 insan çalışacak ve Tuzla'ya yeni bir istihdam kazandıracak. Her zaman bize destek olan abimiz Kadir Topbaş'a teşekkür ediyorum. Bir müjdeyi daha veriyorum. O bölgede ışık ses ve su oyunlarının olacağı bir alanı projeye ekledik" şeklinde konuştu.


Via Properties tarafından inşa edilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi'nin katkılarıyla Tuzla'da hayat bulan Viaport Marin, Mayıs 2015'te İstanbulluların hizmetine açılacak. Viaport Marin projesi, 570 milyon TL'lik yatırımla hayata geçiriliyor. 5 çıpalı marina konseptinin uyarlandığı projede, unutulmaya yüz tutan balıkçı barınakları yeniden inşa ediliyor. Tuzla halkının yararlanabileceği sosyal alanlardan oluşan projede, 150 bin metrekare yeşil alan, 750 yat kapasiteli marina, adacıkların üzerine yerleştirilmiş otel ve Tuzla halkı ile yat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari üniteler yer alacak. Yeşil alanlar, dev bir park ve oyun alanlarıyla 7'den 70'e herkese hitap edecek Viaport Marin, Türkiye'de ilk defa hayata geçirilen deniz oteliyle de fark oluşturmyaya hazırlanıyor. Ulaşım ağının geliştirilmesi ile mesafelerin kısaldığı İstanbul'da Tuzla, sanayi bölgesinden de arınarak yeni yaşam merkezi haline geliyor.


10 BİN METREKARELİK DENİZ SUYU HAVUZU


Bugüne kadar hayata geçirdikleri konsept projelerle adını duyuran Via Properties'in Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, "Tuzla'da dünya standartlarında ve yine Türkiye'de ilk olan bu projeyi hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu proje hem yerli hem yabancı misafirlerimize hediye olacak. İstanbul'da deniz keyfi artık Tuzla'da yaşanacak. Denizin üzerinde alışveriş yapacak ziyaretçiler, isterlerse otelde konaklayacak, isterlerse de 10 bin metrekarelik deniz suyundan oluşturulacak yüzme havuzunda yüzecekler" dedi. Türkiye'de yine çok ses getirecek bir projeye imza attıklarını belirten Bayraktar, "Turizme çok büyük katkı sağlayacağız. Turistler Tuzla Marin'i görmeden İstanbul'dan ayrılmayacak. 1980'lerin sonuna kadar balıkçılığın merkezi olan Tuzla, eski ihtişamını geri kazanacak. Bu proje bizim İstanbul'a ve İstanbullulara hediyemiz olacak" diye konuştu.


PROJEYE HAVARAY İLE ULAŞIM


Tuzla'yı yenileme projelerinden birinin ulaşım olduğunu söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Bölgeye iki ayrı metro hattı ve havaray getireceğiz. Viaport Marin İstanbul'un çok önemli bir aktivite merkezi olacak. Yılda 25 milyon insan buraya gelecek" dedi.Akşam

Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri