02 / 12 / 2023

Tuzla Viaport Marina ne zaman açılacak?

Tuzla Viaport Marina ne zaman açılacak?

İstanbul'un devam eden dev yatırımlarından olan Tuzla Viaport Marina'da sona yaklaşıldı. İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri olmaya aday projenin yüzde 80'i tamamlandı.


Marina tamamlandıktan sonra 3 bin işsize istihdam sağlanacak. ISTANBUL'un devam eden dev yatırımlarından olan Tuzla Viaport Marina'da sona yaklaşıldı. Yatırım değeriyle İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri olmaya aday projenin yüzde 80'i tamamlandı. 


Dev projenin son durumu havadan çekilen görüntülerle gözler önüne serilirken, animasyon görüntüleri ise göz kamaştırdı. Tuzla'ya yeni bir çehre kazandıracak Tuzla Marina Projesi'ne ilişkin bilgiler veren Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "Tuzla Marinamızm şu ana kadar yüzde 80'i tamamlanmış durumda. Çok iyi bir şekilde ivme kazanmış durumda. 

 

Tuzla Viaport Marina ne zaman açılacak?


19 MAYISTA AÇILIYOR 

İnşaat devam ediyor ve 19 Mayıs'ta yüzde 90'lık bir kısmıyla açılacak. Konaklama tesisi ve akvaryum ile safari park kısmı ise bir sonraki senenin başına kalacak şekilde açılacak. Tema parkıyla, alışveriş merkeziyle ve bütün yat limanının büyük bir kısmının yat bağlanacak şekilde bitmesiyle beraber hizmete başlayacak" dedi. Tuzla'da bir yaşam merkezi oluşturmak amacıyla çıkılan yolda dev projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Yazıcı, "Proje içerisinde AVM var, tema park var. Bu parkın içerisinde birçok oyun grupları ve iki tane Roller Coaster var, bir tanesi Avrupa'nın üçüncü büyüğü konumunda. Bunun yanında 30 tane oyun grubuyla beraber ciddi bir tema parka sahip. Ayrıca 5 yıldızlı otel, 200 teknelik bir balıkçı barınağı ve 750 teknenin bağlanabileceği yat limanıyla denizin üzerinde bir yaşam alanı oluşturduk" diye konuştu. 'BÖLGEYE ULAŞIM KOLAYLAŞTIRILACAK' 

Proje hizmete açıldığında ilçenin turizm potansiyelinin artacağını sözlerine ekleyen Başkan Yazıcı, farklı ulaşım alternatifleriyle de yaşam merkezine kolaylıkla ulaşılabileceğini söyledi. Yazıcı, "Buraya yılda 15-20 milyon ziyaretçi bekliyoruz. 3 senedir sürdürdüğümüz ulaşım akslarını Büyükşehir Belediyemizle beraber  Marmaray  ve metro ile entegre edeceğiz. Bu bölgede bir Havaray Projesi vardı. 8 ilçede vardı fakat biz Tuzla olarak çok öncesinden başlamıştık, onun proje ihalesi yapıldı. Uygulama projesi bittikten sonra Marmaray ve metroyla bağlantılı, Havaray projemizin de uygulamasını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız buraya rahat bir şekilde gelsin ve eğlensin düşüncesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı. HabertürkÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri