İzmir'in ilk Japon Bahçesi açıldı!


İzmir'in ilk Japon Bahçesi açıldı!

İzmir'in ilk japon bahçesi açıldı, bahçenin açılış töreninde konuşan Megapol Group Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, 49 yaşında yaşamını yitiren Yamamoto'nın adını bu parkla ölümsüzleştirmek istediklerini bildirdi.Japon mimar Yamamoto Japon bahçesiyle ölümsüzleşti Megapol Group'un, 2010 yılında yaşamını kaybeden mimar Tatsuya Yamamoto anısına yaptırdığı Japon Bahçesi, İzmir'de açıldı. 


Yamamoto'ya ithaf edilen park, kendisinin eserlerinden biri olan Megapol Tower İş Merkezi'nin yanında bulunuyor. Bahçenin açılış töreninde konuşan Megapol Group Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökdemir, 49 yaşında yaşamını yitiren Yamamoto'nın adını bu parkla ölümsüzleştirmek istediklerini bildirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise "Japon bahçesi İzmir'in kalkınmasında en önemli kaldıraçlardan biri olan bu bölgeye ayrı bir zenginlik katacak" dedi. Japon Bahçesi'nde Japonya'ya özgü ağaçlar kullanıldı. 


Dünyaizmir Japon bahçesi , megapol Japon bahçesi , megapol japon bahçesi nerede , izmir Japon bahçesi nerede , megapol Japon bahçesi açıldı mı ,