27 / 05 / 2024

İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 yeni itfaiye binası inşa edecek!

 İzmir Büyükşehir Belediyesi 5 yeni itfaiye binası inşa edecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, uzak bölgelere daha hızlı ulaşabilmek amacıyla 5 ilçede itfaiye hizmet binası hayata geçirmeye hazırlanıyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Torbalı, Seferihisar, Foça, Çeşme ve Bornova’da 5 yeni itfaiye hizmet binası daha inşa edecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yüksek teknolojili araç ve personel kapasitesine sahip bu binalar, itfaiye ekiplerinin şehir merkezine uzak yerlerde çıkan yangınlara daha kısa sürede müdahale etmesini sağlıyor. Bornova’da yapılacak bakım onarım tesisinde ise itfaiye araçlarının bakımı da gerçekleştirilecek.



Yüksek kapasite, erken müdahale


Yapım ihalesi aşamasında olan Torbalı Çaybaşı İtfaiye Hizmet Binası, bin 140 metrekare inşaat alanına zemin üstü tek katlı, 10 personel ve 5 itfaiye aracı kapasiteli olarak inşa edilecek.


4 bin 190 metrekare inşaat alanı olan Çeşme İtfaiye Hizmet Binası Projesi, zemin üstü bir katlı bir yapıdan meydana geliyor. İtfaiye aracı için 4 adet peron, itfaiyeciler için 30 personelin kalabileceği yaşam alanı sağlayacak bir şekilde tasarlanan proje yapım ihalesi aşamasına geldi.


9 bin metrekareden oluşan Foça İtfaiye Hizmet Binası, 24 personel için yaşama alanı ve itfaiye araçlarının kullanımı için 5 peronluk garaj alanını içinde barındırıyor. Uygulama projesi tamamlandıktan sonra yapım ihalesi gerçekleştirilecek.


Yapım ihalesinde olan Bornova Işıklar İtfaiye Bakım Onarım Tesisi’nde, itfaiye araçlarının bakımı yapılacak. Ana bakım hangarı ve atölyeler binasının bulunduğu tesis 7 bin 535 metrekare yerde inşa edilecek. Ana bakım hangarında idari birimler, 5 adet araç bakım peronu ve 3 adet tamir peronu, atölye binasında ise 6 adet tamir atölyesi ve ofis birimleri bulunacak.




Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri