01 / 03 / 2024

İzmir Hatay'daki 8 katlı otopark açılacak!

İzmir Hatay'daki 8 katlı otopark açılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay semtinde inşa edilen 8 kat ve 429 araç kapasiteli otopark, 3 Kasım'da hizmete açılacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Hatay bölgesinde inşa edilen 8 katlı otoparkın 3 Kasım'da hizmete açılacağı açıklandı. Toplam 10.3 milyon TL'ye inşa edilen otopark, 429 araç kapasitesine sahip olacak.


Çatısındaki oturma alanları, havuzu ve seyir terası ile bölgede yaşayanlar için aynı zamanda bir dinleme yeri olan otopark, Karataş'taki Tarihi Asansör gibi, aralarında 22 metre kot farkı olan iki sokağı da birbirine bağlıyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak ilçesi Hatay bölgesinde inşa edilen yeni otopark projesi tamamladı. Uşakizade Muammer Bey Sokağı’nda 15 bin metrekarelik alanda kurulan 8 kat ve 429 araçlık otopark kapasiteli otopark, 3 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de düzenlenen törenle açılacak. 


Toplam 10.3 milyon TL'ye hayata geçirilen yeni otoparkın en üst bölümü, 141 Sokak’ın yol kotuna dayanıyor.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, otoparkın çatısında çevre halkının kullanımı için seyir terası, oturma alanları ve süs havuzu eşliğinde deniz manzarası izleme olanağı sunuyor. Çevre halkının da kullanabileceği otopark aynı zamanda, asansörleri sayesinde, 22 metre kot farkı olan 143 (Bahattin Tatış) Sokak ile 141 Sokak arasında kolay erişim de sağlıyor. 

Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri