Antalya'ya modern köy evleri yapılacak!


Antalya'ya modern köy evleri yapılacak!

Döşemealtı Belediyesi'nin başlatmış olduğu tip konut projesi sayesinde kırsal alanlardaki yapılaşmaların depreme dayanıklı, daha modern ve çağdaş hale getirilmesini öngördüğünün altını çizen Başkan Genç, "Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturan vatandaşlar projeden faydalanabilecek'' dedi.Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, inşaat, makine, elektrik mühendisleri ile birlikte ilçenin köylerinin modern yapılaşması için 3 alternatifli tip ev projesi geliştirdi. 6360 sayılı Biiyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüşen köylerin yöresel mimariyi koruyan çağdaş köyler olması için geliştirilen proje için yüzlerce insan belediyeye müracaat etti.Başkan Genç, projeden faydalanabilmek için Döşemealtı İlçesi'nin köylerinde arsa sahibi olması gerektiğini belirterek, projenin özelliklerinin çok yönlü olduğunu söyledi. 


YATIRIM MALİYETİ AZALACAK 

Döşemealtı Belediyesi'nin başlatmış olduğu tip konut projesi sayesinde kırsal alanlardaki yapılaşmaların depreme dayanıklı, daha modern ve çağdaş hale getirilmesini öngördüğünün altını çizen Başkan Genç, "Köy nüfusuna kayıtlı ve köyde sürekli oturan vatandaşlar projeden faydalanabilecek. Projeler, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından belli bir bedel (proje bedeli) karşılığı temin edilebilecek. Tip projelerimizle vatandaşlarımızın konut, tarım ve hayvancılık amaçlı yapılan yapabilmeleri için tüm proje bedelini ortadan kaldırmış ve yatırım maliyetlerini de azaltmış oluyoruz" dedi. 


EV PROJESİNDE AHIR DA VAR 

Döşemealtı Belediyesi'nin mahalleye dönüşen köylerin yöresel mimariyi koruyan çağdaş köyler olması için hazırladığı 3 alternatifli tip ev projelerinin özellikleri ise şu şekilde belirlendi: TİP 1. Brüt alanı 270 m2. Toplam 2 katlı. 1. Kat 100 m2'lik depo-ahır, 2.Kat: 3+1,2 adet banyo, mutfak, WC. TİP 2. Brüt alanı: 110 m2, Tek katlı 2+1, mutfak, banyo, WC. TİP 3. Brüt alan: 180 m2, Dubleks, 3+1, mutfak, banyo, WC. 


Abdullah Yalçın/ Hürses (Antalya)
Antalya modern köy evleri , Antalya modern köy evleri 2015 , 2015 Antalya modern köy evleri , Antalya modern köy evleri son durum , Döşemealtı Belediyesi projesi , Turgay Genç kimdir ,

Hemen Teslim 4 proje