23 / 07 / 2024

Anka Park hizmete açıldı!

 Anka Park hizmete açıldı!

Ankapark ne zaman açılacak? Anka Park'ta neler var? Anka Park giriş ücretleri? Anka Park ne zaman bitecek? gibi sorularınızın cevapları haberimizde yer alıyor...


2 milyon 100 metrekarelik alana saip olan Ankapark projesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı imzası ile yükseliyor. Ankara Ankapark projesinin açık alanı 1 milyon 46 bin 600 metrekare, kapalı alanı 16 bin 100 metrekare, doğal yaşam alanı ise 940 metrekare olarak belirlendi.


Yılda 10 milyon ziyaretçinin gelmesi hedeflenen Ankapark projesinde 8 km uzunluğunda teleferik ulaşım hattı yer alacak. Temapark'ta 5 km’lik hat üzerinde nostaljik kara tren, Temapark ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 km uzunluğunda monoray olacak.


Anka Park hizmete açıldı!


Ankapark projesinin tamamı hazır olmadığı için bir kısmı ziyaretçiye açıldı. Ankapark Temapark ise 2014 yılının Ağustos ayında hizmete açılması planlanıyor. Ankapark projesinde toplam olarak 2 bin 117 adet oyuncak olacak.


Ankapark projesinde 5 bin metrekarelik içinde sinemaları da barındıran dinozor restorantı çadırı, 5 bin metrekarelik Lazer-Tag, 5 bin metrekarelik dinozor müzesi, 10 bin metrekarelik dinozor ormanı çadırı ve 10 bin metre karelik atari çadırı yer alacak.


Ankapark lokasyon olarak Ankara Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesi arazisi üzerinde konumlandırılıyor. Ankapark giriş ücretleri sınırsız 50 TL olarak belirlendi. Ankapark projesinde Universal Studio Sinema Sistemi ve Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday 70 metrelik dev dinozor yer alıyor.


Ankapark'ta neler var?


Ankapark Temapark görselleri!


ANKA Park giriş ücretleri ne kadar?

Ankapark projesine nasıl gidilir? Yol tarifi!

Ankara Ankapark projesi 11 soruda mercek altında!Safiye ŞİMŞAK/Konuttimes.com