iTower Bomonti'de 282 bin dolara ofis! Yüzde 35'i satıldı!


iTower Bomonti'de 282 bin dolara ofis! Yüzde 35'i satıldı!

Fer Yapı Yönetim Kurulu başkanı Ramadan Kumova bölgenin ilk A sınıfı ofis projesi olan ve farklı mimarisiyle öne çıkan iTower Bomonti'de kısa sürede satış oranının yüzde 35 seviyelerine yaklaştığını söyledi...Fer Yapı'nın Bomonti'de yeni ofis anlayışıyla inşa edilen ve mart başında satışa sunulan iTower projesinde kısa sürede yüzde 35 satış oranına ulaşıldı. Projede ofis fiyatları 282 bin dolardan başlıyor...

Fer Yapı, Sinpaş GYO'nun Bomonti'deki arsası üzerine hasılat paylaşımı modeliyle inşaatına başladığı ofis projesi iTower'da kısa sürede mart ayı satış hedefinin üzerine çıktı. Fer Yapı Yönetim Kurulu başkanı Ramadan Kumova bölgenin ilk A sınıfı ofis projesi olan ve farklı mimarisiyle öne çıkan iTower Bomonti'de kısa sürede satış oranının yüzde 35 seviyelerine yaklaştığını söyledi. Kumova, iTower Bomonti'yi tercih edenlerin başında avukatlar ve doktorlar olduğu bilgisini vererek, tam kat satın alan müşterilerinde bulunduğunu söyledi. Kumova, avukatların ağırlıkla 60, 90 ve 150 metrekarelik ofisleri, doktorların ise 90 ve üzeri büyüklükteki ofisleri tercih ettiğini ifade etti. Projeyi hayata geirmeden önce bin 200 kişiyle anket yaptıklarını hatırlatan Kumova, bu anket sonuçlarında da yüzde 70 oranında avukat ve doktorların ofis ihtiyacının açığa çıktığını kaydetti. Avrupa'nın en büyük Adalet Sarayı unvanına sahip Çağlayan Adalet Sarayı'nın tamamlanmasının ve bölgede nitelikli ofis ihtiyacı açığının iTower Bomonti'nin satış başarısında etkisi olduğuna değinen Kumova, şehrin merkezinde olması, tünel geçişleriyle ulaşımın rahatlığının da projenin tercih nedenlerinin başında geldiğini vurguladı.

KÜÇÜK İŞLETMELERİ DİKKATE ALDIK
İstanbul'da ofis projeleri geliştirilirken, yatırımcıların genelikle büyük ölçekli şirketlerin ihtiyaçlarıa göre hareket ettiklerine değinen Kumova, "Biz ofis yatırımlarında yeni bir anlayışı geliştirdik. Bugüne kadar ıskalanmış olan küçük ve orta işletmelerin ihtiyacına yönelik A sınınıfı nitelikli ofis projesi geliştirmeye karar verdik" dedi. Kumova, iTower Bomonti'de VIP business toplantı odaları, 100 kişilik büyük toplantı salonları, kat bahçeleri, Back- Up tarafından sağlanan her türlü back Office hizmetleri, özel yemek odaları, restoran ve cafelerin bulunacağını belirterek, projede fitness center, hobi odası, copy-center, housekeeping ve bakım hizmetlerinin yanısıra otopark ve misafir otoparkı, arşiv ve depo alanları, IT hizmeti, catering hizmetleri, çalışanlar için restoran, terzi, eczane, kuaför ve lostranın da yer alacağını kaydetti.

METREKARE FİYATI 4 BİN 700 DOLAR
iTower Bomonti projesinde 60 metrekare ile ile 800 metrekare arasında farklı büyüklükteki ofis alternatifleri bulunduğunu ifade eden Kumova, fiyatların 282 bin dolardan başladığını kaydetti. Kumova ortalama metrekare satış fiyatının 4 bin 700 dolar seviyesinde olduğuna değinerek, "2012 sonunda tamamlanacak iTower Bomonti'nin profesyonel yönetim ve kiralama işlerini ise Kuzeybatı Savills yürütecek. iTower Bomonti'nin mimari tasarımında TAGO Mimarlık'ın imzası bulunuyor" diye konuştu.

BÜLENT AYTAC YOLDAŞ/Sabah Emlak

http://www.itowerbomonti.com/

444 9 337 

Projeden görüntüler için tıklayınızÖnerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri