İmpo İmar ekipleri dört ilçenin imar planını yenileyecek!


İmpo İmar ekipleri dört ilçenin imar planını yenileyecek!

İmpo İmar ekipleri İzmir Maydanoz sahili, Bitlis Güroymak ilçesi, Niğde Yıldıztepe beldesi ve Elazığ Erimli beldesinin imar planlarını hazırlayacak. İmar planları yenilecek 4 ilçenin toplam alam 5 bin hektarı buluyor.Şehir plancılığı alanında 20 bin hektardan fazla alanın imarı planı ve denetimini gerçekleştiren İmpo İmar A.Ş, son olarak 4 ilçenin daha imar planlarını hazırlamak üzere sahaya çıktı. 


İmpo İmar ekipleri  İzmir  Maydanoz sahili, Bitlis Güroymak ilçesi, Niğde Yıldıztepe beldesi ve Elazığ Erimli beldesinin imar planlarını hazırlayacak. İmar planları yenilecek 4 ilçenin toplam alam 5 bin hektarı buluyor. 


Şirket 2014 yılının sonlarında da İzmir Menderes, İzmir Aliağa, Erzincan Refahiye, Edirne Beğendik, Çorum Bayat ilçelerinin imar planlama işlerini almıştı. 


İmar planlaması kentler için çok önemli Türkiye'de imar planlamanın önemine dikkat çeken şehir plancısı Hüseyin Oflaz, "Şehirlerin kalkınması için yeni yatırımlar nasıl ihmal edilemez öneme sahipse, yeni yatırımların sağlam zeminlerde gerçekleştirilebilmesi, kentlerin gelecek yüzyıllara modern ve sürdürülebilir bir kimlikle kavuşabilmesi için imar planları da aynı öneme sahiptir" dedi. 


Dünyaİmpo İmar ekipleri , İmpo İmar ekipleri çalışmaları , Şehir plancılığı ,