Sakarya'da icradan satılık arsa! 4 milyon TL'ye!


 Sakarya'da icradan satılık arsa! 4 milyon TL'ye!

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii'nde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 4 milyon TL bedel ile icradan satılacak. İhaleler Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu'nda gerçekleşecek.
 

 

Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii'nde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 4 milyon TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.  Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Mithatpaşa Mahallesi, İzmit Caddesi Mevkii, 531 Ada, 18 sayılı 1.741,00 m² alanlı parseldir. Adapazarı Kent Merkezi 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Konut Alanında kaldığı, A-3 kat, TAKS:0,35, KAKS:1,05 yapılanma şartlarını haizdir. Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında görünmekle birlik üzerinde çeşitli yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz Ulu Sokağa ve Dilşat sokağa cepheli konumdadır. Etrafı genellikle konut tarzı yapılarla çevrili olan taşınmaz şehir merkezine 2,5 km. mesafededir. Parsel şehrin merkezine ulaşımı sağlayan İzmit Caddesine 500 mt. mesafededir. Parselin dört bir tarafı imar yolları ile çevrilidir. Vagon fabrikası ile Ağır Bakım fabrikası parsele yakın konumdadır. Parsel etrafı bahçe duvarı ile çevrili olup, üzerinde bodrum+zemin+1 normal+ kısmi bir çatı katı olan betonarme bina ile güvenlik yapısı ve arka tarafta tek katlı verandalı kafeterya binası yer almaktadır. Doğramaları PVC olan binanın faal vaziyette asansörü bulunmaktadır. Ön ve arka cepheden katlara ulaşımı sağlayan merpenler bulunmaktadır. Bodrum+zemin+1 normal kattan oluşan betonarme yapı Ada Postası ve SRT TV ye ait basım, yönetim ve stüdyoları yer almaktadır. Çatı katında ilave bir bölüm yer almaktadır. Yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, çatısı çelik konstrüksiyon ve trapez saç örtülüdür. Bodrum kat zemini seramik döşeli olup, kazan dairesi, wc-lavabo, matbaa ve ofis odaları bulunmaktadır. Zemin kat yerler seramik döşeli, tavanlar alçıpan asma tavan ve spot aydınlatmalıdır. Aynı şekilde 1.kat döşemesi de seramik döşeli olup, stüdyo mahalli ve ofis bölümleri yer almaktadır. Bina katı yakıt kaloriferlidir. Giriş verandası mermer döşeli olan yapının pencereleri sövelidir. Binanın bodrum katı 526,00 m², zemin+1.kat 1012 m² ve çatı katı 125 m² olmak üzere toplam 1663 m² kullanım alanına sahiptir. Arka kesimdeki tek katlı kafeterya binası 66,00 m2 oturma alanlı olup, dış cepheleri siding kaplı, demir doğramalı çatısı eternit örtülüdür. Dış cepheleri PVC olan binanın veranda kısmının zemini mermer kaplıdır. İç kısımda iki bölümlü mutfak ve mutfakta tezgâh ile dolapları yer almaktadır. İç mekânda döşeme tahta kaplı, duvarlar kağıt kaplı, tavalar ise plastik lambri şeklindedir. Ön cephede sağ köşede güvenlik kulübesi bulunmaktadır. 7,85 m2 alanlı yapının dışı kısmen seramik kısmen kompozit panel kaplıdır. Binanın arka bahçesinde ahşap dikmelerden imal edilmiş 9 m² gölgelik çardak bulunmaktadır. Yapının ön cephesinin önü traverten taş malzemesiyle, arka cephesindeki bahçenin bir kısmı parke taşlı olup, parsel sınırında beton avlu duvarlar mevcuttur ve üzeri ferforje süslemelidir.Kıymeti : 4.006.428,55 TL


1. Satış Günü : 11/10/2017 günü 11:00 - 11:10 arası


2. Satış Günü : 08/11/2017 günü 11:00 - 11:10 arası


Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, Camili Mah. Adapazarı/Sakarya
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/344 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/08/2017


 Sakarya satılık arsa fiyatları , Sakarya icradan satılık arsa 2017 ,

Hemen Teslim 4 proje