03 / 03 / 2024

Muğla Fethiye'de icradan satılık 2 villa! 7.5 milyon TL'ye!

 Muğla Fethiye'de icradan satılık 2 villa! 7.5 milyon TL'ye!

Muğla İli, Fethiye İlçesi, Göcek Mahallesi, Beldibi Mevkii'nde yer alan 2 adet villa toplamda 7 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satılıyor..


Muğla İli, Fethiye İlçesi, Göcek Mahallesi, Beldibi Mevkii'nde yer alan 2 adet villa 3 Nisan 2018 tarihinde ilk ihalesine çıkıyor.  Villar toplamda 7 milyon 500 bin TL bedel ile icradan satışa sunuldu. 


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Muğla İl, Fethiye İlçe, 199 Ada, 4 Parsel, GÖCEK Mahalle BELDİBİ Mevkii, 47 Blok Zemin+1 kat 1 nolu bağ. Bölüm; Zemin kat+ 1. kattan ibarettir. Zemin kat betonarme karkas, üst kat ise ahşap malzemeden inşa edilmiştir. Konut amaçlı inşaa edilmiş, halen ikamet edilmektedir. Zemin katın dış cephesi plastik boya, üst kat duvarları ahşapla kaplıdır. Betonarme döşeme ve kremitle örtülü çatı bulunmaktadır. Balkon korkulukları ahşaptır. Dış kapı ve pencere doğrmaları ahşap, ve ahşap kepenkleri mevcuttur. Dubleks niteliktedir.


Zemin Katın İçeride zemin seramikle kaplıdır. Duvarlar saten alçı üzeri plastik boyadır.Zemin kat salon, mutfak ve wcden ibarettir. Salonda şomine vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup dolaplar ise mdf malzemeden imal edilmiştir. İç kapılar pres kapıdır. Üst kata ise, çıkan merpenler içeriden olup basamaklar üzerinde ahşap kaplama mevcuttur. 4 oda, banyo-wc'den ibarettir. Ayrıca 2 odada ebeveyn banyo-wc mevcuttur. Laminat parke ile kaplıdır. Duvarlar saten alçı üzerine plastik boyadır.Kıymeti : 5.000.000,00 TL

1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Fethiye Adliyesi Ek Binası Giriş kat Duruşma salonu yanı2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Muğla İl, Fethiye İlçe, 199 Ada, 4 Parsel, GÖCEK Mahalle BELDİBİ Mevkii, 44. blok zemin+1 kat 1 nolu bağ. bölüm;Zemin kat+ 1. kattan ibarettir. Zemin kat betonarme karkas, üst kat ise ahşap malzemeden inşa edilmiştir. Konut amaçlı inşaat edilmiş, halen ikamet edilmektedir. Zemin katın dış cephesi plastik boya, üst kat duvarları ahşapla kaplıdır. Betonarme döşeme ve kremitle örtülü çatı bulunmaktadır. Balkon korkulukları ahşaptır. Dış kapı ve pencere doğrmaları ahşap, ve ahşap kepenkleri mevcuttur. İç kapılar pres kapıdır. Dubleks niteliktedir.


Zemin Katınİçeride zemin seramikle kaplıdır. duvarlar saten alçı üzeri plastik boyadır.Zemin kat salon, mutfak ve wcden ibarettir.Mutfak tezgahı mermerit olup dolaplar ise mdf malzemeden imal edilmiştir

 


Kıymeti : 2.500.000,00 TL

1. Satış Günü : 03/04/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:20 - 14:30 arası

Satış Yeri : Fethiye Adliyesi Ek Binası Giriş kat Duruşma salonu yanıSatış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6-İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2078 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2018