Kahramanmaraş'ta icradan 3.9 milyon TL'ye arsa satılıyor!


Kahramanmaraş'ta icradan 3.9 milyon TL'ye arsa satılıyor!

TOKİ Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Üngüt Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 3 milyon 999 bin 980 TL bedelle icradan satışa sunuyor.Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi, Üngüt Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan arsa için  3 milyon 999 bin 980 TL bedel isteniyor. 


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Onikişubat İlçesi,ÜNGÜT Mahalle/Köy, 6024 Ada, 3 Parselin tamamı 3999,98 m2. olup taşınmaz arsa vasfında olup Üngüt Mahallesinden doğu çevre yoluna cephelidir, kuzeydoğu ve doğu cephesinden imarda yol görünmesine rağmen yerinde mevcut yolun açılmadığı, taşınmazın üzerinde yapı ve mütemmimcüz bulunmadığı, taşınmaz Sütçü İmam ÜniversitesiYurtları ile karşı karşıya,Üniversite girişine 500 metre, Turgut Özal Bulvarına 450 metre mesafededir.İş bu taşınmazın tamamı 3.999.980,00 TL.bedel ile satılıktır.


Kıymeti : 3.999.980,00 TL

1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : KAHRAMANMARAŞ ADLİYESİ 2.KAT İHALE SALONU, ONİKİŞUBAT/KAHRAMANMARAŞ


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Kahramanmaraş icradan satılık arsa , Kahramanmaraş arsa ihalesi , Kahramanmaraş icradan satılık ,