İzmir Konak'ta 40 milyon TL'ye işyeri satılıyor!


İzmir Konak'ta 40 milyon TL'ye işyeri satılıyor!

İzmir İli, Konak İlçesi, Mersinli Mahallesi'nde yer alan iki katlı depo niteliğinde yer alan gayrimenkul 40 milyon TL bedel ile satışa sunuluyor.İzmir İli, Konak İlçesi, Mersinli Mahallesi'nde yer alan iki katlı depo niteliğindeki gayrimenkul icradan satışa sunuluyor. Satışa konu olan gayrimenkul için  40 milyon TL bedel isteniyor. 


Özellikleri :  İzmir  İli Konak İlçesi Mersinli mahallesi 8604 ada 3 parselde kayıtlı 5.003,57 metrekare zirai donatım binaları ve depoları, fidanlık iki katlı depo dört ev bir oda bir dolaplı kuyu arsa ve bahçe niteliğinde taşınmaz olup,1561 sokak ile 1588 sokağın kesiştiği yerde ve köşe konumunda düz bir topografik bölgede bulunan taşınmazın 1561 sokak no:93 adresinde zemin katta zemin kat+1.kat ve bir kısmında çatı katı bulunan betonarme karkas olarak inşa edilen ve zemin katında iki ayrı binada bulunan ve bir kısmında Ustaeller Oto Servis İstasyonu,diğer tarafta ise Alpay Oto Servisinin yer aldığı 4300 m2 kullanım alanlı yapı mevcuttur.Zemin katı Ustaeller Oto Servisince kullanılan 1.binanın içerisinde muhasebe ve bekleme salonu,yedek parça odası,tamirhane bölümü,oto boya fırını,boya malzemeleri bölümü,oto hurda deposu ve müşteri kabul bölümlerinin bulunduğu görülmüştür.


Kıymeti : 40.000.000,00 TL

1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 14:25 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 19/10/2018 günü 14:25 - 14:35 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ MÜZAYEDE SALONU ZEMİN KAT G BLOK NO:9 BAYRAKLI-İZMİR


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 19/07/2018İzmir Konak satılık işyeri , Konak satılık işyeri , satılık işyeri Konak ihale ,