11 / 12 / 2023

Gaziantep'te satılık arsa! 5.1 milyon TL'ye!

 Gaziantep'te satılık arsa! 5.1 milyon TL'ye!

Gaziantep İl, Şahinbey İlçesi, Bülbülzade mahallesinde yer alan bağ ve cevizlik vasıflı arsa satışa çıkarılıyor. Arsanın bedeli 5 milyon 113 bin 500 TL olarak belirlendi...


 

Gaziantep İl, Şahinbey İlçesi, Bülbülzade mahallesinde yer alan bağ ve cevizlik vasıflı arsa 8 Kasım 2017 14:00 ile 14:10 arası ihaleye çıkıyor. Arsa 5 milyon 113 bin 500 TL bedel ile satılıyor.  

 

Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçesi, Bülbülzade mahallesi, 4347 Ada, 57 Parsel sayılı taşınmaz tapu kayıtlarında bağ ve cevizlik olarak geçmektedir. Konum olarak Yeşilvadi bulvarının 480 metre doğusunda, Erdem Kolejinin 660 metre kuzey doğusunda, Şahinbey parkının 700 metre kuzey doğusunda, Dumlupınar Anadolu lisesinin 150 metre kuzeyinde bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölge gelişmekte olan bir bölge olup yakın çevresinde benzer imarlı boş arsalar ve muhtelif katta bodrum üzerine, zemin ve 4 normal katlı konut kullanımlı binalar mevcuttur. Taşınmaz boş durumda olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.

 

Kıymeti : 5.113.500,00 TL

1. Satış Günü : 28/11/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 28/12/2017 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2017