22 / 04 / 2024

Emlak Konut GYO'dan 2 yeni proje geliyor!

Emlak Konut GYO'dan 2 yeni proje geliyor!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2020 yılında yeni proje geliştirmek için start verdi. Şirket, İkitelli ve Başakşehir'de yeni projelere başlıyor...1953 yılında kurulan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 60 yılı aşkın zamandır binlerce proje inşa etti. 2003'ten bugüne kadar çeşitli büyüklükte toplam 133 projenin ihalesini yapan şirket yeni projeler için kolları sıvadı. 


2023 sonuna kadar konut ve ticari ünite sayısını 250 bine çıkarmayı hedefleyen Emlak Konut GYO, 2020 yılı içinde 2 yeni konut projeye başlayacak.


1- EMLAK KONUT GYO İKİTELLİ 2. ETAP PROJESİ 


Emlak Konut GYO


İntek Konut İnş. A.Ş. & Som Plus Yapı İnş. San. Tic. Ltd. Şti. & Nurgroup Ziraat İnş. Tic. Ve San. Ltd. Şti. İş Ortaklığı, Emlak Konut GYO'nun İkitelli'deki arsasında yeni projeye başlayacak.


İnşaat yakında başlıyor


Emlak Konut GYO'nun İkitelli'de inşa edilecek yeni projesinde konutlar ve dükkanlar yer alacak. Projede inşaatın çok yakında başlaması planlanıyor.


1.6 milyon liralık satış


Toplam arsa alanı 63 bin 474 metrekare ve toplam emsale esas inşaat alanı 95 bin 211 metrekare olan Emlak Konut İkitelli 2. Etap arsası için ortaklık ihalede arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 690 milyon TL, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak da 625 milyon 300 bin TL teklif verdi.


2- EMLAK KONUT GYO ve FUZUL YAPI'DAN BAŞAKŞEHİR'DE YENİ PROJE


Emlak Konut GYO


Emlak Konut GYO tarafından ihale ile satışa sunulan Başakşehir'deki dev arsanın sahibi Fuzul Yapı oldu. Emlak Konut GYO, Fuzul Yapı'ya projeye başlaması için yer teslimi gerçekleştirildi.


48 bin 674 metrekarelik arazi


Fuzul Yapı Başakşehir projesi Haziran ayında açılması beklenen Başakşehir Şehir Hastanesi’nin yanı başında yer alıyor. Arazi büyüklüğünün 48 bin 674 metrekare olduğu projenin toplam inşaat alanu yaklaşık 121 bin metrekare, park alanı ise 10 bin metrekare olarak belirlendi. Projede inşaat çalışmalarının kısa zaman içerisinde başlaması planlanıyor.


256 milyon TL'lik ihale


Fuzul Yapı Başakşehir projesinin arsa ihalesini 256 milyon liraya kazandı. Şirket, Emlak Konut GYO'ya arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 800 milyon lira, asgari arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri olarak ise 256 milyon lira teklif vermişti. Önerilen Bağlantılar : Yeni konut projeleri