Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen ihalesine 6 teklif geldi!

 Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen ihalesine 6 teklif geldi!

İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu dün yapıldı. Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen arsasına 6 firmadan teklif geldi..


 Emlak Konut Çekmeköy ihalesinin kazananı DAP Yapı oldu!


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu dün yapıldı.  Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen arsasına 6 firmadan teklif geldi.  Firmaların ne kadar teklif verdiği açıklanmadı. 


İhale 2 oturumda yapılacak ve kazanan 2. oturumda belli olacak. Ancak 2. oturum tarihi henüz netleşmedi.


Emlak Konut Çekmeköy Taşdelen arsasının toplam arsa alanı 155 bin 56 metrekare, toplam yaklaşık emsale esas inşaat alanı ise 87 bin 509 metrekare olarak belirlendi.  


Yeni inşa edilecek projede konutlar, dükkanlat, eğitim tesisi, sosyal ve kültürel tesis ile park alanları yer alacak. Projede inşa edilecek konut ve ticari alanların kat yüksekliği en çok zemin+5 olacak. 1.    İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti. & Üçay İnş. Elektromekanik San. Ve Tic.A.Ş. İş Ortaklığı

2.    İntaya İnş. Taah. Yat. A.Ş. & İntes İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı

3.    Mustafa Ekşi İnş. Turz. San. Tic. Ltd. Şti. & Muhammet Gümüştaş Çimento Hazır Beton. Nak. İnş. Tur. Akaryakıt San. Ve Tic. A.Ş. & Biser İnş. Müh. Gıda Teks. Pet. Oto. Tur. Tic. Ve San. Ltd. Şti. İş Ortaklığı

4.    Nef Gayr. Yapı Ve Yat. A.Ş. & Caba İnş. Enerji Tur. San. Ve Tic. A.Ş. & Timur Gayr. Gel. Yapı Ve Yat. A.Ş. İş Ortaklığı

5.    Eltes İnş. Tes. San. Ve Tic. A.Ş. & Istlife Yapı San. Ve Tic. A.Ş. İş Oraklığı

6.    Özak Gyo A.Ş. & İnt-Er Yapı İnş.Tur. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı


Taşınmazların ada/parsel bilgi tablosu

1- İstanbul Çekmeköy Taşdelen A ada/parselde ticaret+konut alanı (TİCK-2) yer alacak. Arsa alanı 30 bin 552 metrekare olan arsanın emsal değeri 1,10, yaklaşık emsale esas inşaat alanı 33 bin 607 bin metrekare, yençok Z+5.

2- İstanbul Çekmeköy Taşdelen B ada/parselde ticaret+konut alanı (TİCK-1) yer alacak. Arsa alanı 49 bin metrekare, emsal değeri 1,10, yaklaşık emsale esas inşaat alanı 53 bin 902 metrekare, tençok Z+5.

3- İstanbul Çekmeköy Taşdelen D ada/parselde eğitim tesis alanı yer alacak. Arsa alanı toplam 7 bin 943 metrekare, emsal değeri ise 1,00.

4- İstanbul Çekmeköy Taşdelen G ada/parselde sosyal ve kültürel tesis alanı yer alacak. Arsa alanı toplam 3 bin 887 metrekare, emsal değeri ise 1,00.

5- İstanbul Çekmeköy Taşdelen I ada/parselde park alanları yer alacak. Park alanlarının toplam büyüklüğü 63 bin 672 metrekare. 


İmar planına göre henüz imar uygulaması yapılmamış olduğundan fonksiyon alanlarına geçici ada/parsel numaraları verildi ve verilen fonksiyon alan değerleri yaklaşık olarak hesaplandı.


Ticaret+konut alanlarıyla ilgili bilgiler

-TİCK-1 alanında emsal inşaat alanının yüzde 3 ticaret alanı, yüzde 97 konut alanı, TİCK-2 alanında emsal inşaat alanının yüzde 60 ticaret alanı, yüzde 40 konut alanı olmak üzere planlama alanındaki ticaret+konut alanlarının toplam emsal inşaat alanının yüzde 25'i ticaret alanı, yüzde 75'i konut alanı olarak kullanılacak.

-Ticaret+konut alanlarında maksimum TAKS: 0,60 olup, Yençok= Z+5 kattır.

-Ticaret+konut alanında; konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetiöm merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri, sinema, tiyatro, müze, kültürel tesis alanları, ticaret, ofis, büro, lokanta, gazino, çarşı, çok katlı mağazalar, banka, finans kurumları, özel eğitim tesis alanları ve özel sağlık tesis alanları yapılabilir. 
Önerilen Bağlantılar : NEF Foldhome