Kelebek mobilya, Dubai ve Mısır’da iki yeni mağaza açacak!


 Kelebek mobilya, Dubai ve Mısır’da iki yeni mağaza açacak!

Türkiye’nin köklü markası Kelebek Mobilya, Dubai ve Mısır’da iki yeni mağaza açıyor. Faaliyete geçecek iki yeni bayisi ile yurtdışındaki mağazalar zincirine önemli halkalar ekleyen Kelebek, Ortadoğu pazarındaki ağırlığını artırıyor...
Türkiye’nin köklü markası Kelebek Mobilya, Dubai ve Mısır’da iki yeni mağaza açıyor. Faaliyete geçecek iki yeni bayisi ile yurtdışındaki mağazalar zincirine önemli halkalar ekleyen Kelebek, Ortadoğu pazarındaki ağırlığını artırıyor. Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Bu yıl İngiltere, Almanya ve Hollanda gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra farklı cografyalarda mağaza açmaya devam edeceğiz. 2014 yılı sonuna kadar yurtdışındaki mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 


Türkiye'de modüler mobilya denince akla gelen ilk marka olan Kelebek Mobilya, yurtiçindeki başarısını dünya pazarına taşıma hedefiyle, yurtdışında mağazalaşma çalışmalarına hız verdi. Kelebek, Dubai ve Mısır’da açılacak iki yeni showroom ile yurtdışındaki mağaza sayısını 7’ye çıkarıyor. 2014 yılı sonuna kadar mağaza sayısını 14’e çıkarmayı hedefleyen Kelebek Mobilya; İngiltere, Irak, Suudi Arabistan, Hollanda, İran, Almanya ve Bahreyn’de peş peşe açacağı yeni mağazalarını tüketicilerle buluşturmayı amaçlıyor. 


Kelebek Mobilya’nın bu yıl yüzde 70 büyümeyi hedeflediğini vurgulayan Kelebek Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, “Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Kelebek markası ile, yurtiçindeki pazarlama yapımızı ve faaliyetlerimizi, ihracat pazarlarında açtığımız mağazalarımızla sürdüreceğiz” dedi. 


Azerbaycan, Libya, Moldova, Umman, Ürdün’deki yatırımlarına Dubai ve Mısır’ı da eklediklerini belirten Davut Doğan, “Açtığımız her mağazanın, hem markamıza hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağladığına inanıyoruz. Bu kapsamda dünyanın birçok prestijli noktasının yanı sıra ihracat payımızı artıracak yerlerde bulunmaya önem veriyoruz” diye konuştu. Davut Doğan, şöyle devam etti: “Avrupa ülkelerinde mağaza yatırımı planlarımız sürerken, genel konjonktürden dolayı Ortadoğu pazarı da öne çıktı. Ortadoğu pazarına erişimin kolay olması önemli bir avantaj sağlıyor. Ayrıca bölge olarak ortak kültür geçmişine sahip olmamız ve Türk ürünlerine gösterilen yüksek ilgiden dolayı Ortadoğu, öncelikli pazarımız haline geldi. Bu yıl sonuna kadar Irak, Suudi Arabistan, İran ve Bahreyn’de de yeni mağazalarımızı art arda faaliyete geçireceğiz.” 


Kelebek Mobilya, iç pazardaki bayilik ve mağazalaşma çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Bugün Türkiye’de toplam 85 mağazası ile faaliyet gösteren Kelebek; mobilya mağazası sayısını 100’e, mutfak mağazası sayısını ise 50’ye çıkarmayı hedefliyor.  kelebek mobilya ürünleri , Kelebek Mobilya yeni mağaxaları , Kelebek Mobilya yurtdışı mağazaları , Kelebek Mobilya dubai magazası , Kelebek Mobilya mısır magazası ,