Esnaf, AVM'de kiraları yüksek buldu!


 Esnaf, AVM'de kiraları yüksek buldu!

Esnaf, AVM'de kontenjanı değil kiraları yüksek buldu. Palandöken, bu kesimin istenen rayiç kira bedeli ve yüksek AVM giderlerini ödeyemeyeceğini savundu. Palandöken, yaptığı yazılı açıklamasında, AVM'lerde hem çevresel değişikliklere yol açtığını hem de esnafların ekonomik durumunu bozduğunu ifade etti.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın rekabet edebilmesi için alışveriş merkezlerinde (AVM) yüzde 5 yer kontenjanı ayrılmasını uygulanabilir bir rekabet politikası olarak görmediklerini söyledi. Palandöken, bu kesimin istenen rayiç kira bedeli ve yüksek AVM giderlerini ödeyemeyeceğini savundu. Palandöken, yaptığı yazılı açıklamasında, AVM'lerde hem çevresel değişikliklere yol açtığını hem de esnafların ekonomik durumunu bozduğunu ifade etti. AVM'lerin, gereğinden fazla sayıda olduğunu iddia eden Palandöken, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı ile rekabet açısından esnafın, sağlıklı yaşam açısından da şehirlerin korunması gerektiğini bildirdi. 


Sabahavm kiraları , avm kira , kiralık avm , avm kiraları ne durumda , Bendevi Palandöken , Bendevi Palandöken kim , bendevi palandöken kimdir ,