23 / 03 / 2023

Zorlu Center'da 14 milyon dolara! Körfez ve Rusya'dan yoğun talep!

Zorlu Center'da 14 milyon dolara! Körfez ve Rusya'dan yoğun talep!

Dubai Şeyhi El Maktum’un arazisi için yarıştığı Zorlu’nun Zincirlikuyu’daki projesinden rezidans almak istediği konuşuluyor. Zorlu Grubu Başkanı Zorlu da “Herkese kapımız açık. Körfez’den ciddi talep var


Zorlu Grubu’nun, Zincirlikuyu arazisine yaptığı 2.5 milyar dolarlık Zorlu Center, Türkiye’de olduğu kadar dünyanın da ilgi merkezi oldu. Metrekaresi 9 binle 18 bin dolar arasında satışa çıkan konutlara Körfez ülkelerinden ve Rusya’dan önemli talepler geldi. Hatta Zorlu’nun Zincirlikuyu arazisisi ihalesinde en büyük rakibi olan Dubai Şeyhi El Maktum’un da Zorlu Center’dan rezidans almak istediği piyasada söylendi. Zorlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, konuyla ilgili sorumuza ilginç bir yanıt verdi.

NAZAR DEĞMESİN

Zorlu “Piyasada bu tür dedikodular çıkıyor. Ama net olarak El Maktum’un ilgilendiğini söyleyemem. Ancak Körfez bölgesinden ve Rusya gibi ülkelerden yoğun taleplerin geldiğini yöneticilerim bana rapor ediyor” dedi. star’ın El Maktum, projeden rezidans isterse ne yaparsınız sorusunu da yanıtlayan Zorlu “Tabii ki satarım. Hepsinde oturacak halim yok ya” diye yanıtladı. Zorlu, projedeki satışların da oldukça iyi gittiğini belirterek “Gelenler, soranlar ve alanlar çok. Nazar değmesin inşallah” dedi. 

EN UCUZU 1.1 MİLYON $

En küçük daire 1+1’ler bu hesapla 1.1 milyon dolardan en pahalı dairenin 14 milyon dolardan satıldığı projenin rezidans bölümü, büyüklükleri 117 ile 733 metrekare arasında değişen konutlardan oluşuyor. Bin 350 metrekare büyüklüğündeki Penthouse’ların fiyatı 24 milyon doları buluyor. Projeyi ‘beşi bir yerde’ olarak nitelendiren Zorlu, 2 bin kişinin satış başlamadan projeyi ziyaret ettiğini kaydetti. 

Araziye 800 milyon dolar vermişti

Zorlu Grubu, 96 bin metrekarelik Karayolları arazisini 2007 yılında 800 milyon dolar vererek almıştı. Bu rakamla metrekare fiyatı da 8 bin 290 dolarla döneminin rekor fiyatı olmuştu. 

584 adet rezidans satışta

Rezidans adedi: 584

Büyüklük: 117-733 m2

Metrekare fiyatı: 9 bin 500-18 bin dolar. Performans sanatları merkezi: 3 bin 50 kişilik. AVM: 100 bin metrekarede 200 mağaza. Otel: 58 bin metrekare.

Ofis: 22 bin metrekarede

250-700 m2 arası.
Star/İbrahim Acar