02 / 10 / 2022

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro hattı 29 Ağustos’ta açılacak!

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro hattı 29 Ağustos’ta açılacak!

Çekmeköy’ün sağlık ve eğitim alanında sorunsuz hale gelmesini arzuladıklarını ifade eden Başkan Ahmet Poyraz, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın 29 Ağustos’ta, Çekmeköy Devlet Hastanesini de 15 Temmuz’da açılacağını söyledi.


ÇEKMEKÖY’de belediye ve hayırseverlerin desteğiyle hizmete başlayan aile sağlığı merkezinin açılışında konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, 15 Temmuz’da Devlet Hastanesi’nin 29 Ağustos’ta ise metronun açılacağını söyledi.


KAPALI PAZAR YERİNE OKUL

Çekmeköy’ün sağlık ve eğitim alanında sorunsuz hale gelmesini arzuladıklarını ifade eden Başkan Ahmet Poyraz, “önümüzdeki süreçte Çekmeköy’e eğitim yuvaları kazandıracağız. Kapalı pazar alanının altını iki kath otopark üzerini ilkokul, ortaokul ve lise alanı yaptık. Otoparkın gelirini de Milli Eğitim’e verdik” dedi. Çekmeköy’e gelecek olan metro ile ilçeye yapılacak olan Devlet Hastanesiyle ilgili Başkan Poyraz, “29 Ağustos’ta Madenler’den metroya binip 12 dakikada Ümraniye’ye 20 dakikada Üsküdar’a gideceğiz. Yine Madenler’den Taşdelen’e 3 durağı olan oradan da Sancaktepe Sultanbeyli ve Sabiha Gökçen’e ulaşacak olan metronun temelini de 15 Mayıs’ta atacağız. Çekmeköy Devlet Hastanesini de 15 Temmuz’da hizmete açacağız” diye konuştu.


Habertürk