15 / 07 / 2024

TOKİ emeklileri 2 ayrı yöntemle konut sahibi yapmaya hazırlanıyor!

TOKİ emeklileri 2 ayrı yöntemle konut sahibi yapmaya hazırlanıyor!

Emekli kimlik kartını TOKİ’ye götüren vatandaşlar, uygun fiyatlı daireler için başvuru şansını da yakalayacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, bu kez emekli vatandaşlar için önemli bir projeye imza attı...


Emekli kimlik kartını TOKİ’ye götüren vatandaşlar, uygun fiyatlı daireler için başvuru şansını da yakalayacak. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, bu kez emekli vatandaşlar için önemli bir projeye imza attı. 


TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, 'Talep örgütlenmesi' ve 'Projelerden kontenjan ayrılması' şeklinde iki ayrı yöntemle emeklileri konut sahibi yapacak. 


Açıklamada, emeklilere kontenjan ayrılan projelerde vatandaşların; 'Emekli kimlik kartı, SGK dökümü, emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi'nden herhangi biriyle TOKİ'ye başvuruda bulunabileceğini belirtildi. Bu projelere başvuruda emekli derneğine üyelik şartı bulunmuyor. Emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrılmasına ilişkin uygulama; Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt'te başladı.


SabahÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016