23 / 09 / 2023

Beyşehir'de TOKİ evleri hazır!

Beyşehir'de TOKİ evleri hazır!

TOKİ Beyşehir emeklileri ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Beyşehir'de yaşayan emekliler, proje sayesinde ev sahibi olma fırsatı yakalayacaklar.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Beyşehir'de yaşayan emekliler, TOKİ ve Beyşehir Belediyesinin işbirliğiyle yürütülen proje sayesinde ev sahibi olma fırsatı yakalayacaklar. 


Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, eylül ayı meclis toplantısında, ilçede yaşayan emeklilere yönelik TOKİ projesinin hazır olduğunu, emeklilerin böylece ev sahibi olacağını söyledi. 


Başkan Özaltun, TOKİ Başkanlığı ve belediye işbirliği ile yürütülen projeyle ilgili son gelişmeleri meclis üyeleriyle paylaştı. Projeye ait animasyon görüntülerini de meclis üyelerine izleten Özaltun, şunları söyledi; 


"Emeklilere yönelik TOKİ projemiz şu anda bitti. İnşallah yapım ihalesine çıkmasının ardından Beyşehir’de 408 emeklimiz, TOKİ’den konut sahibi olabilecek. İlçemiz merkezinde 3. etap TOKİ projesi çerçevesinde emeklilere dönük 262'si 2+1, 146'sı da 3+1 olmak üzere toplam 408 konut inşa edilecek, 18 de dükkan yapılacak. Bu projenin hayata geçmesinin ardından yapılaşma ve konut noktasında ilçemiz daha modern bir yapıya kavuşacak. Beyşehir’de Selçuklu mimarisi ile sakin ve göle nazır yüksek katlar olmadan yatay yapılaşma göz önüne alınarak hazırlanmış, içerisinde ticari alanlar ve caminin olduğu bir proje. Hazırlayanın ellerine sağlık."

 Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016