27 / 01 / 2023

TOKİ 26 ildeki 87 arsayı yarın satışa sunuyor!

TOKİ 26 ildeki 87 arsayı yarın satışa sunuyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 26 ilde yer alan 87 adet arsayı yarın satışa sunuyor. Toplam alanı 993 bin metrekare olan 87 arsa vadeki olarak açık artırma yöntemiyle satılıyor.


TOKİ, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerindeki arsaları satışa çıkarıyor.


Toplam alanı 993 bin metrekare olan 87 arsa vadeki olarak açık artırma yöntemiyle satılıyor.


Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olarak belirlenen arsalar için peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanıyor.


Satışa çıkan arsaların nitelikleri şu şekilde; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi, rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.


Müzayede yarın saat 13:30’da TOKİ’nin  Ankara  Bilkent’teki merkezinde ve  TOKİ  İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.


Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri şu şekilde;


İSTANBUL: Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, özel eğitim, Arnavutköy’de konut ve Tuzla’da konut niteliğinde imarlı arsalar.


ANKARA: Keçiören Ayvalı’da konut, Mamak’ta Altıağaç’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Etimesgut Yapracık’ta konut, Sincan Temelli’de konut ve Beypazarı’nda Konut niteliğinde imarlı arsalar.


ANTALYA: Kemer Çamyuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar


BALIKESİR: Ayvalık Küçükköy’de konut niteliğinde imarlı arsalar


MERSİN: Erdemli ve Mezitli’de konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar


MUĞLA: Bodrum’da konut ve ticaret, Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar


ELAZIĞ: Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar


DİYARBAKIR:Yenişehir Üçkuyular’da konut niteliğinde imarlı arsalar

 

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016