Ergün Turan Eskişehir'deki konutları denetledi!


Ergün Turan Eskişehir'deki konutları denetledi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi, Atatürk Stadyumu ve Odunpazarı ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapımı devam eden TOKİ konutlarını denetledi.Turan, Eskişehir'de yapımı devam eden 600 yataklı Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi, Atatürk Stadyumu ve Odunpazarı ilçesinde kentsel dönüşüm kapsamında yapımı devam eden  TOKİ  konutlarını denetledi. İnşaatları detaylı şekilde inceleyen Turan, müteahhit ve müşavirlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.


“Sosyal konut üreten bir idareyiz”

Eskişehir'de sosyal konut yapacak arazilerin mevcut olduğunu dile getiren Turan, şöyle konuştu: “Şimdi hem ihtiyaçları hem de sahayı görmek için geldik. İnşallah 2015 yılı içerisinde Eskişehir'de konut anlamında yeni inşaat yatırımlarımız olacak. Onları tespit etmek için buradayız. Eskişehir'de konut alanımız var. Biz, sosyal konut üreten bir idareyiz. Bedelli araziyi alıp sosyal konut üretilmez, dolayısıyla kamu arazisi olması gerekir ki vatandaşlarımıza ucuz, nitelikli, sosyal konut üretelim. Eskişehir'de de bu imkânlarımız var şimdi onları tespit edip, Eskişehir'de bin, bin 500 arası yeni ilave konut yatırımı yapacağız."


“Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri olacak”

Türkiye'deki en büyük hastanelerden biri olacak 600 yataklı Devlet Hastanesinin şantiyesini ziyaret eden Turan, “Mevsim şartları gereği henüz şantiyeler yeni hızlanacak aşamaya geldi ancak buna rağmen şantiye derli toplu. Umut ediyoruz önümüzdeki sene Eskişehir halkına hizmet edecek noktaya gelir. Şantiyede herhangi bir sorun tespit etmedik. İyi bir şantiye bizim için" ifadelerini kullandı.


Turan, daha sonra 33 bin kişi kapasiteli stadyum inşaatı ve TOKİ konutlarında örnek daireleri inceledi.


TOKİ Haber
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016Ergün Turan Eskişehir konutlarını inceledi , Ergün Turan Eskişehir konutlarını denetledi , Ergün Turan kimdir , Ergün Turan Eskişehirde , toki eskişehir konutları , Eskişehir TOKİ konutları ,