29 / 05 / 2024

Yabancı yatırımcılar ülkede güven arar!

 Yabancı yatırımcılar ülkede güven arar!

Uluslararası Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (REIA) Başkanı Kerem BİLGE, yabancı yatırımcıya konut satışının istenilen seviyeye gelmemesinin birkaç nedeni bulunduğunu belirtti. Bilge, 'Yabancı yatırımcılar ülkede güven arar' dedi.


Uluslararası Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (REIA) Başkanı Kerem BİLGE, yabancı yatırımcıya konut satışının istenilen seviyeye gelmemesinin birkaç nedeni bulunduğunu belirterek, “Yabancı yatırımcı ülkede güven arar dedi.


Uluslararası Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (REIA) Başkanı Kerem BİLGE, yabancı yatırımcıya konut satışının istenilen seviyeye gelmemesinin birkaç nedeni bulunduğunu belirten  BİLGE, şöyle devam etti: "Bunların başında değer var. Yabancı değerli ya da değerlenecek yerlere yatırım yapıyor. Bir diğer önemli kriter de güvenlik ve istikrar. Bunlar bir arada olduğunda metrekare fiyatları çok yüksek olabiliyor. Gönül arzu ediyor ki eşi benzeri olmayan İstanbul'da da fiyatlar hak ettiği değere ulaşsın." Orta gelir grubuna konut Son dönemde orta gelir grubuna yönelik konut yapılmamasına ilişkin de yorum yapan BİLGE, "İstanbul'da bu normal. Eğer biz marka şehirler yapacaksak bu durumda herkesin aynı yerde olacağı çarpık bir şehirleşmeden uzak durmak gerekir" dedi.