17 / 06 / 2024

İstanbul’da 800 lira taksitle ev!

İstanbul’da 800 lira taksitle ev!

Konut kredisi faizlerinde yaşanan indirim sonrasında birçok kişi ev aramaya başladı. Elinde yeterince nakit parası olmayanlar için konut alabileceği seçenekler bulunuyor. 70 bin liradan başlayan fiyatlarda 800 TL taksit fırsatı sunuluyor.Merkez Bankası’nın faiz indirim kararın sonrasında bankalar indirim yarışına girdi. Ard arda gelen faiz indirimleriyle artık ev sahibi olmak kolaylaştı. İndirimlerin ardından evlere talep arttı. 


Vatan Gazetesi'nden Özlem Atila'nın haberine göre; özellikle dar gelirli vatandaşları heyecanlandıran faiz indirimlerinin ardından ev sahibi olmak kolaylaştı ve birçok kişi bütçesine uygun ev aramaya başladı.İSTANBUL’DA HANGİ SEMTTE KONUT FİYATLARI DAHA UCUZ?


İstanbul’da ev fiyatlarının en ucuz olduğu ilçeler Esenyurt. Esenyurt’u Arnavutköy, Silivri ve Beylikdüzü oluyor. Ev arayanlar Sancaktepe, Sultangazi ve Avcılar da uygun fiyatlı konutları tercih edebiliyor.

 

Ev fiyatlarının en pahalı olduğu semtlerin başında ise Beşiktaş geliyor. Beşiktaş’ı Sarıyer ve Bakırköy izliyor.


İSTANBUL’DA 70 BİN LİRAYA EV

Düşük fiyatla ev sahibi olmak isteyenlerin ilk baktığı semt Esenyurt oluyor. Esenyurt’tan ev almak isteyenler için fiyatlar 70 bin liradan başlıyor. 1+1 bahçe katı dairelere sahip olmak için 14 bin liralık nakitinizin olması yeterli. 56 bin liralık konut kredisi kullanıp aylık 800 TL taksitle ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Yine Esenyurt'ta 2+1 dairelerin fiyatı da 85 bin liradan başlangıç gösteriyor. Geniş ailelerin seçtiği 3+1 daire fiyatları ise Esenyurt’ta 115 bin liradan başlangıç gösteriyor.

 

Esenyurt'un hemen yanında yer alan Beylikdüzü'nde ise fiyatlar biraz daha pahalı. Beylikdüzü'nde 2+1 ortalama bir dairenin fiyatı 300 bin TL oluyor. Buna göre bir daire için 240 bin liralık konut kredisi çekebiliyorsunuz.  0.99 faiz oranıyla 120 ay vade seçeneği ile kullanılan konut kredisinin aylık ödemesi 3 bin 427 lira oluyor. Eğer vade seçeneği 180 ay olarak kullanılırsa aylık ödemeler 2 bin 862 liraya denk geliyor. 300 bin liralık bir konut için 60 bin lira da peşinat ödemesi yapması gerekiyor.


En uygun konut kredisi hangi bankada?