12 / 08 / 2022

Trabzon’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

 Trabzon’da kentsel dönüşüm devam ediyor!

Trabzon'un son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim süreci içine girdiğini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, "Trabzon'u marka kent yapabilmek için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Başladığımız ve projelendirdiğimiz çalışmalar tamamlandığında şehrimiz çok daha modern bir hale kavuşacak.TOKi ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ne 14 bin metrekare daha ilave yapılması için anlaşma sağladı.


Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,  TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptığı toplantı hakkında bilgi verdi. Gümrükçüoğlu, "TOKi ile birlikte yapılan Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi'ne, 14 bin metrekare daha ilave yapılması için anlaşma sağlandık. Böylece hem proje sahile kadar genişletilerek ulaştırılmış olacak hem de Ortahisar Kentsel Yenileme Projesi'ne de bir bölümünden başlanmış olacak" diye konuştu.


Ayrıca Çömlekçi'deki kamulaştırılmaları süren ilk adadaki alternatifli avam projelerin uygulama projelerine dönüştürülmesine karar verildiğini kaydetti.


Trabzon'un son yıllarda büyük bir değişim ve gelişim süreci içine girdiğini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, "Trabzon'u marka kent yapabilmek için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Başladığımız ve projelendirdiğimiz çalışmalar tamamlandığında şehrimiz çok daha modern bir hale kavuşacak. Trabzon'u Avrupa'nın sayılı kentlerinden biri haline getirmek için çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz" diye konuştu.TOKİ Haber 
Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016