20 / 05 / 2024

Pendik'te kentsel dönüşüm oranı yüzde 25'e ulaştı!

Pendik'te kentsel dönüşüm oranı yüzde 25'e ulaştı!

Pendik'teki eski konutlar tek tek deprem riskine karşı güvenle yaşanabilecek, modern kent yaşamının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek nitelikli yapılara dönüşüyor. Kentsel dönüşümün gerçekleştiği inşaatların oranı, yüzde 25 gibi yüksek bir rakama yükseldi..


Riskli binalarda yaşayan ve binasını yenilemek isteyen vatandaşlar için büyük fırsat sunan kentsel dönüşüm, sağladığı imkanlar ve teşvikler neticesinde bugüne kadar Pendik'te binlerce binanın yeniden inşa edilmesini sağladı. 


Pendik'teki eski konutlar tek tek deprem riskine karşı güvenle yaşanabilecek, modern kent yaşamının ihtiyaçlarını da karşılayabilecek nitelikli yapılara dönüşüyor. 


Pendik Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü verilerine göre, 2013-2016 yılları arasında toplam 2.135 yeni yapı ruhsatı verilirken bunların 617'si riskli binaların yenilenmesi amacıyla kentsel dönüşüm kapsamında alındı. 


Bu yapılardaki 33.324 dairenin 8.391'i kentsel dönüşümle inşa edilmiş oldu. Böylece kentsel dönüşümün gerçekleştiği inşaatların oranı, yüzde 25 gibi yüksek bir rakama ulaştı.
Pendik Gündemi