Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları hızla devam ediyor!


 Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları hızla devam ediyor!

Üçüncü Boğaz Köprüsü Yavuz Sultan Selim ve ona bağlı olan Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları hızla sürüyor. Paşaköy'de sona erecek olan projeyle birlikte otoyolun geçeceği güzergâh üzerinde bulunan köylerdeki arsa ve evler de boşaltılmaya başlandı...ÜÇÜNCÜ Boğaz Köprüsü Yavuz Sultan Selim ve ona bağlı olan Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları hızla sürüyor. Paşaköy'de sona erecek olan projeyle birlikte otoyolun geçeceği güzergâh üzerinde bulunan köylerdeki arsa ve evler de boşaltılmaya başlandı. 


Arsa ve evlerin istimlaki sırasında hüzünlü vedalar da yaşanıyor. Dedesinden kalan toprağına öperek veda eden Selahattin Cephe gibi... Kuzey Marmara Otoyolu güzergâhının tam üstünde arazisi bulunan Selahattin Cephe, dedesinden kalan 150 yıllık toprağına öpüp koklayarak veda etti. Bozhane ile Öğümce köyleri arasında kalan arazisinde çalışma başlatılan Selahattin Cephe, kendisine henüz resmi bir tebligat ulaşmadığını ancak arazilerin boşaltılacağını anlattı: "Arazi dedemden kaldı. Burayı ekiyor, hayvanlarımızı otlatıyorduk. Şimdi araziyi boşaltmak durumundayız." Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Odayeri Kavşağı'ndan başlayarak Paşaköy Kavşağı'nda sona erecek. 60 kilometre uzunluğundaki proje tamamlandığında 2x4 şerit yol olacak. Proje toplam 6 milyar dolarlık yatırım bütçesi ve yap-işletdevret modeliyle yapılacak. 


Habertürk Gazetesi Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları , Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları son durum , Kuzey Marmara Otoyolu , Kuzey Marmara Otoyolu tahliyeleri yapıldımı ,