29 / 05 / 2024

Keçiören'de kentsel dönüşüm hız kesmeden devam ediyor!

Keçiören'de kentsel dönüşüm hız kesmeden devam ediyor!

Kanuni Mahallesi’nde ve Yükseltepe Çorum Caddesi güzergahında planlanan kentsel dönüşüm ve çevre temizliği çalışmaları Keçiören Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından devam ediyor.


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Keçiören Belediyesi’nin çevre düzenleme ve yeşil alan projeleriyle daha yaşanabilir bir hale gelen ilçede, Kanuni Mahallesi Genç Osman Lisesi karşısında yer alan gecekonduluk alanda düzenleme ve temizlik çalışmaları devam ediyor. 


14 gecekondu ve 72 barakanın yıkımının ardından ortaya çıkan hafriyat Keçiören Belediyesi Fen işleri Müdürlüğünün görevlendirdiği ekipler tarafından temizleniyor. Yükseltepe Çorum Caddesi güzergahında ise 4 gecekondu ile 52 barakanın yıkımı gerçekleştirildi. 
“Modern bir Keçiören inşa ediyoruz”


Alt yapı, üst yapı ve yeşil alan çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Keçiören’de, eski yapılar yıkılarak kent estetiği öne çıkarılıyor. Yeni yapılaşmanın yoğun olduğu yerlerde harabe halde bulunan gecekonduların yıkımının ardından, o alanlarda yapılan düzenlemeler vatandaşa hareket alanı sağlıyor.