29 / 05 / 2024

Ordu Çambaşı Yaylası'na tatil köyü projesi!

 Ordu Çambaşı Yaylası'na tatil köyü projesi!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tatil köyü projesinin Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi.Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası 'na tatil köyü kurulması için çalışma başlattı. Proje, DOKA 'nın da desteğiyle, Çambaşı Merkez'de uygulanacak.

Projede 50 serender tatil evi, 2 adet çok amaçlı konferans salonu ve bir adet 1. sınıf restaurant yer alacak. Ayrıca proje tamamlandığında spor kulüplerine ve eğitim amaçlı çalıştaylara da ev sahipliği yapabilecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin Ordu turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

Yılmaz, "Projenin mimari, statik, teknik altyapı projeleri Ordu Büyükşehir Belediyesince hazırlanacak. Ordu Valiliğimiz projenin yazılımını gerçekleştirecek. Ordu ilimiz coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle uluslararası turizm pazarlanna açılımı kolay olan ve sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerler açısından oldukça zengin olan bir bölge. Biyolojik çeşitlilik ve doğal kaynaklar açısından oldukça zengin olan bölge, Kültür ve Turizm Bakanlığının hazırlamış olduğu Türkiye Turizm 2023 Stratejisi'nde yayla koridoru olarak gösterilmiştir. Samsun'dan Hopa'ya kadar olan alanda yayla turizminin geliştirilmesi ve alternatif turizm türleri ile birleştirilerek turistler için daha cazip hale getirilmesi öneriliyor" diye konuştu. 


Günboyu