29 / 09 / 2023

Ordu Çambaşı Kayak Tesisi bu yıl bitirilecek!

Ordu Çambaşı Kayak Tesisi bu yıl bitirilecek!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde, Karadeniz'in en büyük tesisi olacak olan projemiz, Türkiye'nin ise ilk 5 kayak tesisi arasında yer alacak” dedi...


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Çambaşı Kayak Tesisi'nde incelemelerde bulundu.


Yılmaz, “Ordu Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde, Karadeniz'in en büyük tesisi olacak olan projemiz, Türkiye'nin ise ilk 5 kayak tesisi arasında yer alacak” dedi.


650 DÖNÜM ARAZİDE İNŞA EDİLİYOR


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı Yaylası sınırları içerisinde inşa edilen kayak tesisinde incelemelerde bulundu. İhale bedeli 27 milyon 789 bin lira olan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi himayesinde yapımı gerçekleştirilen Çambaşı Kayak Tesisi'nin bu yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.


650 dönüm arazi üzerinde inşa edilen projeyle ilgili Şantiye Şefi Kerem Timur'dan bilgi alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin tamamlanmasıyla, Çambaşı'nın Ordu'nun turizm umudu olacağını söyledi.


"ORDU TURİZMDE ÇAĞ ATLAYACAK"


Kayak merkezi ile ilgili bilgi veren Yılmaz, “Kayak Merkezi Kompleksi İçerisinde Dağ Evi Mimarisinde 8 adet yapı ve 2 adet Telesiyej Mekanik Hattı bulunuyor. Kayak sporuna ait yaklaşık 5 bin metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde parkur alanı oluşturulacak. Tesis de ayrıca yazında hizmet verebilecek 750 m2 alanında 1 adet Buz Pisti mevcuttur. 27 milyon 789 bin lira tutarındaki bu devasa tesisin tamamlanmasının ardından Ordu turizmde çağ atlayacak Çambaşı Kayak Tesisimiz Türkiye'nin ilk 5 tesisinden birisi olacak. Çambaşı Kayak Tesisi ve Ordu Çambaşı Yolu tamamlandığında bölgemiz turistlerin cazibe merkezi olacak” diye konuştu.Doğu Rehberi