27 / 05 / 2024

İstanbul'da en çok prim yapacak lokasyon Fikirtepe!

 İstanbul'da en çok prim yapacak lokasyon Fikirtepe!

Fikirtepe, hayatın tam merkezindeki konumuyla üst düzey yaşam standardı ve kısa vadede yüksek kazanç sağlamayı sunuyor.


Yakın zamanda düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile şehrin en seçkin semtlerinden biri olmaya aday Fikirtepe, hayatın tam merkezindeki konumuyla üst düzey yaşam standardı ve kısa vadede yüksek kazanç sağlamayı sunuyor.


Resmi verilere göre Türkiye ve dünyadaki gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi haline gelen Fikirtepe’nin dönüşüm süreci tamamlandığında yaklaşık 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması öngörülüyor.


Bugün ortalama 7 bin ila 10 bin lira arasında değişen metrekare fiyatlarının projeler tamamlandığında daha da artacağına ve bölgenin İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olabileceğini ifade eden ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, teslim edilen ve gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle Fikirtepe’nin değerine değer katacağını belirtti.


 İstanbul


ŞUA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nimetullah Kaya, bölge ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:


“Bağdat Caddesi’ne rakip Prestij Caddesi, parkları, meydanları, eğlence mekanları, sanatsal etkinlik ve oyun alanları ile ülkemizin en iddialı yaşam ve yatırım merkezlerinden biri olmaya hazırlanan Fikirtepe; teslim edilen ve gün sayan prestijli projeler, hızla devam eden bağlantı yolu, viyadük, kavşak ve alt yapı çalışmaları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bölgede irtibat ofisi açarak dönüşüm sürecini daha da hızlandırmak adına start verdiği çalışmalar gibi pek çok faktörün etkisiyle değerine değer katıyor. ‘’


Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarının gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm projesinin bölge için aynı zamanda bir sosyal dönüşüm projesi olarak da tanımlanabileceğini dile getiren Nimetullah Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Resmi verilere göre 1 milyon 350 bin metrekarelik bir alanda hayata geçirilen Fikirtepe kentsel dönüşüm projesi tamamlandığında bölgede 35 bin yeni konut ve 2 bin 500 ticari alanın yer alması planlanıyor. Dönüşüm tamamlandığında toplamda yaklaşık 18 milyar dolar yatırım değerine ulaşması beklenen Fikirtepe, uluslararası gayrimenkul arenasında da bir rol model olma yolunda hızla ilerliyor.” 


Konut alırken en önemli kriter lokasyon


İstanbul’un Anadolu yakasındaki iddialı yatırımların adresi Fikirtepe’nin kısa sürede elde ettiği getiri ile gayrimenkul sektörünü yatırıma teşvik ettiğini belirten Kaya, “İster oturum ister yatırım amaçlı olsun, konut satın alırken en önemli kriter lokasyondur. Bu bakımdan çok avantajlı bir bölge olan Fikirtepe, İstanbul’un en büyük ilçelerinden Kadıköy’ün merkezinde, E5 ve TEM otoyollarının kesişim noktasında yer alıyor. Fikirtepe, 2 adet metro istasyonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Avrasya Tüneli, metrobüs,  Marmaray  bağlantıları ve deniz ulaşımına yakınlığı ile benzersiz bir konumda. Anadolu Yakası’nın kalbi Bağdat Caddesi, Kadıköy, Fenerbahçe, Kalamış, Moda, Acıbadem gibi merkezlerin yanı sıra Akasya, Optimum, Tepe Nautilus gibi alışveriş merkezlerine, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na, hastanelere ve eğitim kurumlarına yakınlığı ile de dikkat çeken Fikirtepe, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 dakika mesafede konumlanıyor” dedi.


Ünalan Kavşağı sayesinde ulaşım çok daha kolay


“Ünalan Kavşağı, viyadük ve bağlantı yolları sayesinde E-5  Ankara  istikametine, Avrasya Tüneli’ne ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Fikirtepe’den direkt ulaşım sağlanacak olması ulaşımı daha da kolaylaştıracak. Yaklaşık iki yıl içinde tamamlanması öngörülen çalışmalar kapsamında; mevcut Ziverbey ve Göztepe köprüsünden giriş ve çıkışlara ek olarak Hasanpaşa, Medeniyet Üniversitesi, Ünalan ve Yumurtacı Abdi Bey Caddesi’nden 4 giriş ve 3 çıkış yolu verilecek. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Standı’ndan geliş yönünden de direkt Fikirtepe’ye bağlantı sağlanacak” şeklinde bilgiler paylaşan Kaya, bu altyapı çalışmalarının bölge sakinlerinin AVM, okul ve hastaneler başta olmak üzere tüm ulaşım ihtiyaçlarını çok daha hızlı bir şekilde sağlayabilmeleri açısından çok değerli olduğunu vurguladı. 


Önerilen Bağlantılar : 3. Havalimanı, Satışa çıkacak projeler