Hüseyin Sözlü ASKİ çalışmalarını denetledi!


 Hüseyin Sözlü ASKİ çalışmalarını denetledi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iki gün üst üste belirli saatlerde yoğun yağan yağmur nedeniyle oluşan selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu. ASKİ çalışmalarını denetledi.Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, selden zarar aören noktalarda incelemelerde bulundu, ASKİ çalışmalarını denetledi. 


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iki gün üst üste belirli saatlerde yoğun yağan yağmur nedeniyle oluşan selden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu. ASKİ çalışmalarını denetledi. 


Çukurova ilçesi Güzelyalı ve Toros mahallelerinin ardından Mavi Bulvar. Tellidere ve Sarıçam "da su baskınına maruz kalan alanları, ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar'la birlikte inceleyen Başkan Hüseyin Sözlü, bölge sakinlerinin evlerine de konuk oldu ve sorunlarını dinledi. 


Başkan Hüseyin Sözlü, "İki gün boyunca ortalama değerlerin çok üzerinde yağmur yağdı. 6 Haziran Cuma günü 1 saatte metrekareye 70 kg. 7 Haziran Cumartesi günü de 15 dakika içinde metrekareye 35 kg yağmur düştü. Elbette afetin zararlarını artıran insani nedenler var. Allalı arazinin içine kendine göre bir denge koymuş. Dereler de tabiatın bir parçası. Yapılaşma oluşturulurken tabiata saygı gösterilmemiş. İncelemelerde de açıkça görülüyor ki dere yatakları bir yerden sonra kayboluyor. 

Yanlış imar düzenlemeleri ve yapılaşma, dereleri ortadan kaldırmış" dedi. 


Meydana gelen afetin, yoğun düşen yağmurun yanı sıra, yanlış belediyecilik, şehircilik ve imar uygulamaları, doğanın yapısına saygılı olunmaması, yapılaşmanın yoğunluğu gibi nedenlerden ötürü ortaya çıktığını kaydeden Sözlü, "Vatandaş apartmanların bodrum katını kiralamasın, buralarda spor kulübü açmasın, mağaza, mobilya deposu olarak kullanmasın. market işletmesin. O bodrumlar apartmanların deposu olarak inşa edilmiş. Bodrumlardan doğacak sorunlardan dolayı belediye olarak mesuliyet kabul etmiyoruz. 

Tamamen insani nedenlerden dolayı buralarla ilgili olarak belediyemizin olanaklarını seferber etmiş durumdayız. 

Birileri kira geliri için ya da ucuz mekan elde etmek amacıyla bodrumları olası afetlere karşı savunmasız iş yerleri haline getirmesin" diye konuştu. 


Adana Beş Ocak
Hüseyin Sözlü , Hüseyin Sözlü projeleri , Hüseyin Sözlü kim , hüseyin sözlü kimdir , Adana projeleri , Adana aski çalışmaları ,