15 / 07 / 2024

Hakkari Yüksekova'da hasarlı 700 yapı yıkıldı!

Hakkari Yüksekova'da hasarlı 700 yapı yıkıldı!

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin saldırıları nedeniyle ağır hasar gören yapılardan ana taşıyıcıları hasar gören yaklaşık 2 bin dairenin bulunduğu 700 yapının yıkımı tamamlandı.


Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin saldırıları nedeniyle ağır hasar gören yapılardan 700'ünün yıkımı gerçekleştirildi.


İlçede huzur ve güvenliğin tesis edilmesi amacıyla 13 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla başlatılan ve 20 Nisan'da tamamlanan "Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu"nun ardından, terör örgütü PKK mensuplarının saldırısı sonucu ağır hasar gören ve yıkım kararı verilen yapılarda çalışmalar sürdürülüyor.


Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarının kısa sürede bitirilmesi için önceki ekiplerle birlikte, anlaşma sağlanan yeni bir yüklenici firmanın iş makineleri de katıldı ve çalışmalara hız verildi.


Çalışmalar kapsamında ana taşıyıcıları hasar gören yaklaşık 2 bin dairenin bulunduğu 700 yapının yıkımı tamamlandı.


Yıkılan binaların hafriyatı, Kaymakamlıkça oluşturulan komisyon tarafından belirlenen Şemdinli yolundaki alana iş makineleriyle taşınıyor.


Bu arada yıkım ve enkaz kaldırma çalışmalarına kışın da devam edileceği belirtildi.


AA