Esenler kentsel dönüşümle gelişiyor!

 Esenler kentsel dönüşümle gelişiyor!

Esenler’de yapımı tamamlanan Menderes Parkı Zemin Altı Otoparkı ve Pazar Yeri, Fevzi Çakmak Parkı, 15 Temmuz Millet Bahçesi, Taş Cami ve Esenler Kentsel Dönüşüm Ofisi için toplu açılış töreni gerçekleşti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Esenler’de yapımı tamamlanan Menderes Parkı Zemin Altı Otoparkı ve Pazar Yeri, Fevzi Çakmak Parkı, 15 Temmuz Millet Bahçesi, Taş Cami ve Esenler Kentsel Dönüşüm Ofisi için toplu açılış töreni gerçekleşti.


Esenler’e yapılan yatırımların hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Mevlüt Uysal, “Ulaşım, kentsel dönüşüm, otopark ve pazar alanları, sosyal, kültürel ve spor donatı alanlarıyla Esenler’i kalkındırmaya, geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz inşallah. Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul genelinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda aslolan gönül belediyeciliğidir. Hizmetlerimizle amacımız halkımızın yaşam kalitesini yükseltmek, refahını artırmak, gönülleri fethetmektir” dedi.


''Hizmetlerimize devam edeceğiz''


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Millet destek verdiği müddetçe hizmete devam edeceklerini belirten Uysal, “Esenler’e kazandırılan bu 5 yeni eserin yapımında emeği geçen tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bize bugüne kadar sizlere hizmet etme yetkisi, görevi verdiniz. Bizler bu görev bilinciyle en güzel hizmetleri İstanbul’a kazandırmaya gayret ettik. İnşallah, yine sizlerin desteğiyle hizmetlerimize kaldığımız yerden, ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.

 

''Askeri arazileri milletin hizmetine sunduk''


Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise 15 Temmuz Millet Bahçesi hakkında bilgi verdi. Göksu, “15 Temmuz Millet Bahçemiz yaklaşık 240 bin metrekare büyüklüğe sahip. İçerisinde 12 farklı ünite var. Spor aktivite alanlarından millet kıraathanelerine, bisiklet yollarından gül bahçelerine kadar birçok fonksiyonu bünyesinde barındırıyor. Burası eskiden askeri alandı. Askeri arazileri ranta açacaklar diyenlere, askeri arazileri milletin hizmetine sunduğumuz bu hizmetle en büyük cevabı verdik” açıklamasında bulundu.