07 / 12 / 2022

Ankara'ya yeni adalet sarayı yapılacak!

Ankara'ya yeni adalet sarayı yapılacak!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara'da yeni bir adalet sarayı yapılacağını duyurdu. Ankara'da bütün mahkemelerin tek çatı altında toplanacağı bölgede büyük bir adliye binası yapılacağını ifade etti.


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ankara'da bütün mahkemelerin tek çatı altında toplanacağı açıkladı. Gül, bu kapsamda yeni adliye binasının inşa edileceğini açıkladı.


Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, tüm vatanşların tek bir adalet sarayı beklentisi olduğunu söyleyen Gül, konu hakkında yoğun çalışma içinde olduklarını söyledi. 


Vatandaşları farklı mahkemeler için farklı yerlere gitmekten kurtarmak istediklerini söyleyen Gül, "Bu konuda olumlu mesafeler katettik. Başkentimize yakışır, büyük bir adliye düşünüyoruz. Şehir merkezinde olsun, mümkün mertebe avukatların, vatandaşların rahat ulaşabileceği bir yer olsun istiyoruz" açıklamasında bulundu.


Yeni adliye binası için yer aradıklarını vurgulayan Gül, "Çünkü, 'şurası' deyince daha farklı şeyler çıkıyor. Birkaç yer konuşuldu. Konu, Cumhurbaşkanımızın da gündeminde. Başkentimize yakışır bir adliyeyi inşallah vatandaşlarımızın, başkentin hizmetine sunacağız.


Şehir dışında alternatif çok yer var ama mümkün mertebe ulaşımı kolay, toplu ulaşıma yakın bir yer olsun istiyoruz. Mümkünse daha yatay olsun, mümkünse aile ve çocuk mahkemeleri daha estetik olsun istiyoruz. Parkıyla, kütüphanesiyle, müzesiyle, büyük bir proje, Cumhuriyet tarihine geçecek iyi bir proje olsun istiyoruz. Ankara'ya yakışır bir adliyeyi hedefliyoruz. En baştaki gündem maddelerinden biri diyebiliriz." ifadelerini kullandı.
Önerilen Bağlantılar : Satışa çıkacak projeler