29 / 05 / 2024

Ankapark’ın birebir maketi üzerinden tanıtım yapılıyor!

Ankapark’ın birebir maketi üzerinden tanıtım yapılıyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce inşa edilen dünyanın en büyük Tema Parkları arasında bulunan Ankapark, Başkentlilere tanıtılıyor. Ankamall Metro İstasyonu yanında Ankapark’ın birebir maketi üzerinden tanıtım yapılıyor...


Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce inşa edilen dünyanın en büyük Tema Parkları arasında bulunan Ankapark, Başkentlilere tanıtılıyor. Ankamall Metro İstasyonu yanında Ankapark’ın birebir maketi üzerinden gerçekleştirilen tanıtıma Başkentliler büyük ilgi gösteriyor.


Ankapark Ankara'nın neresinde?


Ankapark hakkında merak edilenler!Ankamall Metro İstasyonu yanında Ankapark’ın dev maketi ile park içinde yer alacak oyuncaklardan bazılarının yer aldığı Tanıtım Merkezi’ne Başkentliler büyük ilgi gösterirken, gördükleri karşısında şaşkınlıklarını “Biz buranın bu kadar muhteşem olacağını bilmiyorduk. Gerçekten çok güzel olmuş” sözleriyle dile getiriyorlar.haberin videosuAtatürk Orman Çiftliği içinde 1 milyon 250 bin metrekarelik bir alan içinde yapım çalışmaları aralıksız devam eden, ailelerin hoşça vakit geçireceği iç ve dış mekanlarda eğlence ünitelerinin yer alacağı Ankapark’ın inşaat alanı bir süre önce Başkentlilerin ziyaretine açılmıştı.


Dünyanın sayılı Tema parklarından biri olan dev eğlence merkezinin henüz inşaat halindeyken büyük ilgi görmesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce kişinin kullandığı Akköprü Metro İstasyonu yanında kurduğu Ankapark Tanıtım Merkezi’nde parkın içinde yer alacak otorobot, peluş hayvanlar, devasa dinazorlar ile Go Cart gibi farklı oyuncakların birer protiplerini sergiliyor.


Ankapark Tanıtım Merkezi’nin açıldığı günden itibaren 7’den 70’e her yaştan Başkentlinin büyük ilgi gösterdiğini belirten yetkililer, özellikle metro çıkışı anne babaların çocuklarıyla merkeze gelip çocuklarını büyük bir keyifle oyuncaklarla oynattıklarını kaydettiler.


Özellikle gençlerin, çocukluklarında oynadıkları robotların dev modelleri önünde fotoğraf çektirdiklerini dile getiren yetkililer, Ankapark Tanıtım Merkezi’nin, açıldığı günden itibaren sadece Ankaralılar değil, yerli ve yabancı turistlerin de uğrak yeri olduğunu vurguladılar.


TANITIM MERKEZİ’NE ZİYARETÇİ AKINI


Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi tarafından Akköprü Metro İstasyonu yanında kurulan Ankapark Tanıtım Merkezi’nin açıldığı günden itibaren ziyaretçi akınına uğradığını belirtirken, Başkentliler de gördükleri ihtişam karşısında yaşadıkları şaşkınlığı ve hayranlığı dile getiriyorlar.


Tanıtım merkezini gezen vatandaşlardan bazılarının görüşleri şöyle:


"Gülbahar Çolak: “ Buraya 8 yaşındaki oğlum Osman’la geldim. Bilgisayar oyunu oynuyor. Çocuklar için çok güzel olacak. Ankara’nın böyle bir yere gerçekten ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Böyle yerler sadece alış veriş merkezlerinde var. Oralarda da jeton alıyorsunuz anında bitiyor. Ve çok pahalı…”


Oğuzhan Çelik: (21) (Sağlık Memuru ): “Gerçekten çok güzel olmuş, minyatürü bile bu kadar güzel olduysa aslının uluslararası çapta ses getireceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”


Ömer Faruk Çetinkaya (21) (Memur): “Ben Türkiye’nin ve özellikle Ankara’nın böyle güzel bir parka ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Burada özellikle çocukluğumun oyuncakları olan otorobot’ların devasa boyutlarını görmek beni çok mutlu etti. Başkan Melih Gökçek’e çok teşekkür ederiz”


Ekrem Dağıstanlı (Emekli) : “Kırıkkale’den geliyorum. Burada sergilenen her şeyi çok beğendim. Fotoğraflarını çekiyorum, çocuklarıma göstereceğim. Çocuklarımı da alıp buraya getireceğim.”


Emin Levent Ağzıtemiz (Esnaf): “7 yaşındaki çocuğumla geldim. Dün de annesi ile birlikte gelmişti. Çok mutlu olmuştu. Bugün ben getirdim. Çok güzel bir proje olduğunu düşünüyorum. Umarım her güzel projede olduğu gibi yine durdurma kararları olmaz. Başkan Melih Gökçek’e teşekkür ederiz böyle güzel bir parkı Ankara’ya kazandıracağı için.”


Fatma Hazel (60) : “Eşimle birlikte 4 yaşındaki torunumuzu gezdiriyoruz. O mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. Çocuklar için böyle yerlerin yapılması çok güzel olmuş. Bu tarz parklara ihtiyaç vardır.”Milliyet