Kanal Ankara projesi askıya çıktı!


 Kanal Ankara projesi askıya çıktı!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, 30 Mart seçimlerinde vaadettiği, İmrahor Vadisi’nden Mogan Gölü’ne kadar uzanan geniş alanda yapılacak olan ve vadi üzerinde turizm ve ticaret kullanımı ağırlıklı yapılaşmayı öngören ‘Kanal Ankara’ projesinin Nazım İmar Planı askıya çıktı.

30 gün askıda kalacak plana yapılacak itirazların ardından proje hayata geçirilecek.

Plana göre, İmrahor Vadisi yapılaşmaya açılarak ‘orta yoğunluklu konut alanı’, ‘ticaret alanı’, ‘ticaret-konut alanı’, ‘ticaret-turizm alanı’, ‘kamu hizmet alanı’ ve ‘belediye hizmet alanı’ şeklinde değerlendirilecek. Proje kapsamında 15 adet turizm tesisi inşa edilecek, sağlık ve spor tesisleri, yüzme havuzları, otopark, müze, konser ve konferans salonları, yaşlı ve engelli bakım merkezleri, kreşler, lokantalar, büfeler, çok katlı mağazalar ve iş merkezleri yapılacak.


ŞEHİR PLANCILARI PROJEYE KARŞI


İmrahor Vadisi’nin Ankara’nın en önemli doğal alanı olduğunu, yapılaşmanın doğayı bozacağını belirten Şehir Plancıları Odası ve çevreciler projeye karşı çıkıyor. İmrahor Vadisi’nin konut, ticaret ve turizm alanı olarak yapılaşmaya açılmasının kabul edilemeyeceğini kaydeden TMMOB Şehir Plancıları Odası  Ankara  Şube Başkanı Emre Sevim, “Bu planla Vadi yapılaşmaya açılıyor, toplamda 15 turizm şirketine peşkeş çekiliyor. Ankara’nın en önemli doğal alanı, korunması ve ağaçlandırılması gereken alanı yok olacak” diye konuştu.


MİMARLAR ODASI’NDAN GÖKÇEK’E SUÇ DUYURUSU


Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında ‘can güvenliklerini tehdit ettiği’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Halkı kışkırtmak, kin ve nefrete sürüklemek nedeniyle bulunulan suç duyurusu hakkında Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Gökçek hakkında daha önce de suç duyurusunda bulunduklarını, bakanlığın soruşturma için izin vermediğini söyledi.

 

Candan, şöyle konuştu:

“Melih Gökçek hem Twitter adresinden hem basına yaptığı açıklamalarla Mimarlar Odası Ankara Şubesini ve Oda yöneticileri hedef göstermektedir. Oda yöneticilerimizin can güvenliğini tehdit etmektedir. Temsil ettiğimiz Mimarlar Odası Ankara Şubesi yöneticilerini de hedef haline getiren bu tutum suç teşkil ettiği için bu kez kurumsal olarak suç duyurularının yanında yönetim kurulu üyeleri olarak da ayrıca suç duyurusunda bulunduk.”


HürriyetKanal Ankara projesi askıya çıktı , Kanal Ankara projesinde son durum , Kanal Ankara gerçekleşecek mi , Melih Gökçek kimdir , Kanal Ankara neden askıya çıktı ,