Ankara Mamak'ın imar sorunu çözüldü!


 Ankara Mamak'ın imar sorunu çözüldü!

Mamak Muhtarlar Derneği’nde gerçekleşen tapu dağıtım töreninde konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “1,5 yıldır plan çalışması devam ediyordu. Tapuları dağıtmaya başlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılaşma başlıyor. Klasik parselden ada bazlı parsele dönüşen imar planıyla birlikte vatandaşlarımız ada bazlı imarın avantajlarını yaşayacak.
Yıllardır çözüme kavuşturulamayan sorunları birer birer çözmeye devam eden Mamak Belediyesi, ilçe sınırlarındaki gerekli imar değişikliklerini yaparak vatandaşların mağduriyetini gideriyor.


Geçtiğimiz yıl Hürel Mahallesi’nde gerçekleştirdiği imar değişikliğiyle 586 vatandaşa tapusunu teslim eden Mamak Belediyesi bu yıl da Harman Mahallesi’nde imar değişikliğine giderek 500 vatandaşa tapusunu teslim etti. 80 bin metre karelik bir alanı kapsayan imar değişikliğiyle bölgede modern yapılaşmanın da önü açılmış oldu.

Mamak Muhtarlar Derneği’nde gerçekleşen tapu dağıtım töreninde konuşan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “1,5 yıldır plan çalışması devam ediyordu. Tapuları dağıtmaya başlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yapılaşma başlıyor. Klasik parselden ada bazlı parsele dönüşen imar planıyla birlikte vatandaşlarımız ada bazlı imarın avantajlarını yaşayacak. Emsal artışlarla müteahhitlerin tercih edeceği blok ve site tarzı yapılaşmanın önünü açıyoruz” dedi. Mamak’ın her tarafını Başkent’e yakışır hale getirmeyi hedeflediklerini dile getiren Akgül, “Mamak’ta yakaladığımız değişim rüzgarını artık fırtınaya çevireceğiz” dedi.


İMAR PLANIYLA MODERN YAPILAŞMANIN ÖNÜ AÇILDI

Harman Mahallesi’nde yapılan imar değişikliğiyle emsal 1.60’tan 1.80 yükseltildi. Bu değişiklik bölgeye yatırım yapmak isteyen müteahhitlerin de önünü açıyor. İmar planı içerisinde yeşil alanların, parkların, dini tesisler, sosyal kültürel tesislerin ve yaşam alanlarının bulunduğunu dile getiren Akgül daha sonra 20 vatandaşa da tapusunu verdi. Akgül tapularını doğrudan tapu kadastrodan alacak hak sahipleri yapılan anlaşma gereği hiçbir ücret ödemeden tapularını teslim alacağını söyledi. Tapu dağıtım törenine Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün yanı sıra başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de katıldı.


AKGÜL’E TEŞEKKÜR

Selahattin Elmas (49) isimli vatandaş, “Tam otuz yıldır bu sorunun çözülmesini bekliyordum. Çok mutluyum. Başkanımız göreve geldikten sonra bu sorunun çözüleceğinden zaten emindim. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.Milliyet
Mamak imar sorunu , mamakın imar sorunu çözüldü mü , mamak imar sorunu son durum , mamak Hürel Mahallesi imar sorunu ,