Tuzla Orhanlı'da icradan satılık gayrimenkul! 21.5 milyon TL'ye!


 Tuzla Orhanlı'da icradan satılık gayrimenkul! 21.5 milyon TL'ye!

İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Orhanlı Mahallesi, Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan imalathane vasıflı gayrimenkul icradan satılıyor..İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Orhanlı Mahallesi, Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan imalathane vasıflı gayrimenkul 21 milyon 574 bin 257 TL bedel ile icradan satışa sunuldu. İlk ihale 7 Mart'ta yapılacak.


Özellikleri : Gayrimenkul İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Orhanlı Mahallesi, Deri organize sanayi bölgesi, 7. Yol sokağı, Nokra caddesi ile 7A sokaklarının (Aydınlık Sokağı) kesiştiği OSB 7. Yol sokağında kain (P4,1-2) kapıtaj no.lu imalathanesidir. Betonarme karkas sistemde bir bodrum+zemin+iki normal katlı inşa edilmiştir. Ayrıca bir zemin+beş normal katlı farklı konumda inşa edilmiştir. Mahallinde yapılan inceleme ve tetkiklere göre; Fabrika imalathane, depolama alanları, yemek hane, idari kısım bölümleri laboratuvar, ambalajlama, ambar bölümlerinden , soyunma odaları, gibi mahallerden oluşmaktadır.Kıymeti : 21.574.257,00 TL

1. Satış Günü : 07/03/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 04/04/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU A BLOK -2. KAT KARTAL/İSTANBU

 


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/795 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/01/2018


 Tuzla Orhanlı icralık gayrimenkul , Tuzla Orhanlı satılık gayrimenkul fiyatları ,