Şişli ve Beyoğlu'nda satılık 4 gayrimenkul! 11.5 milyon TL'ye!


 Şişli ve Beyoğlu'nda satılık 4 gayrimenkul! 11.5 milyon TL'ye!

İstanbul İl, Şişli İlçe,Meşrutiyet Mahallesi ve İstanbul, Beyoğlu İlçesi, Kocatepe Mahallesi'nde yer alan 4 adet gayrimenkul icradan satışa çıkarılıyor..
İstanbul İl, Şişli İlçe,Meşrutiyet Mahallesi ve İstanbul, Beyoğlu İlçesi, Kocatepe Mahallesi'nde yer alan 4 adet gayrimenkul icradan satışa sunuluyor.  Gayrimenkul toplamda 11 milyon 550 bin TL bedel ile icradan satışa sunuluyor. 

 

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : İstanbul İl, Şişli İlçe,Meşrutiyet Mahallesi, 936 Ada, 58 Parsel, 349,00m2 alana sahip kat mülkiyeti tesisli bir depo ve dört dükkan ve on dört meskeni olan sekiz katlı Eser Palas Apartmanında 40/600 arsa paylı zemin kat, 6 nolu "mesken" vasıflı taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlıdır.

 

Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat+ zemin kat+ 6 normal kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisatı ikmal edilmiş, asansörlü ana binanın zemin katında mahallinde (1) iç kapı numarası yer alan daire; Projesine aykırı bir şekilde daire içi ara duvarlar kaldırılarak antre, hol, mutfak, salon, WC mahallerinden ibaret, iç ölçüleri ile 140,00m2 alana sahiptir. Dairede ıslak hacim zeminleri seramik, diğer kısımlarda parke, duvarları sıvalı ve boyalı, daire dahilinde elektrik, sıhhi tesisat ve doğalgaz tesisatları ikmal edilmiş durumda, mutfakta sabit tezgah ile ahşap dolapları, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ikmal edilmiş, daire iç kapıları ahşap, dış kapısı çelik, ahşap doğramalı, demir korkulukludur. Taşınmaz bulunduğu semt ve mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişli, civarın talep gören ticaret+ konut alanında yer almaktadır. Daire halen kiracı istimalinde ve işyeri olarak kullanılmaktadır.

 

Kıymeti : 2.500.000,00 TL

1. Satış Günü : 22/01/2018 günü 13:30 - 13:40 arası

2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 13:30 - 13:40 arası

Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : İstanbul, Beyoğlu İlçesi, Kocatepe Mahallesi, Aydede Mevkii, 520 ada, 2 parsel sayılı 176,50m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli sekiz katlı bir dükkan bir muayenehane ve altıdaireli kargir apartmanda 40/200 arsa paylı zemin kat 1 nolu "dükkan"vasıflı taşınmazın tamamı.

 

Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat+ zemin kat+ 5 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisatlı ana binanın zemin katında bulunan 1 nolu dükkan Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre 56,00m2 alana sahiptir. Mahallinde yapılan tespitte zemin katta bulunan 1 ve 2 bağımsız bölümler projesine aykırı bir şekilde ara duvarları kaldırılarak tek bir işyeri olarak kullanılmaktadır. Cadde üzerinden girişi olan konu taşınmaz parke ve seramik zeminli, asma tavanlı duvar kağıdı kaplamalı olarak toplam 111m2 kullanım alanlı Restoran olarak tefriş edilmiştir. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişli, ticaret ve turizm alanında kalmaktadır.

 

Kıymeti : 6.000.000,00 TL

1. Satış Günü : 22/01/2018 günü 13:50 - 14:00 arası

2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 13:50 - 14:00 arası

Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : İstanbul, Beyoğlu İlçesi, Kocatepe Mahallesi, Aydede Mevkii, 520 ada, 2 parsel sayılı 176,50m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli sekiz katlı bir dükkan bir muayenehane ve altıdaireli kargir apartmanda 10/200 arsa paylı zemin kat 2nolu "muayenehane" vasıflı taşınmazın tamamı.

 

Özellikleri :Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat+ zemin kat+ 5 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisatlı ana binanın zemin katında bulunan 2 nolu muayene vasıflı taşınmaz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre 55,00m2 alana sahiptir. Mahallinde yapılan tespitte zemin katta bulunan 1 ve 2 bağımsız bölümler projesine aykırı bir şekilde ara duvarları kaldırılarak tek bir işyeri olarak kullanılmaktadır. Cadde üzerinden girişi olan konu taşınmaz parke ve seramik zeminli, asma tavanlı duvar kağıdı kaplamalı olarak toplam 111 m2 kullanım alanlı Restoran olarak tefriş edilmiştir. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişli, ticaret ve turizm alanında kalmaktadır.

 

Kıymeti : 800.000,00 TL

1. Satış Günü : 22/01/2018 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU


4 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : İstanbul, Beyoğlu İlçesi, Kocatepe Mahallesi, Aydede Mevkii, 520 ada, 2 parsel sayılı 176,50m2 miktarlı kat mülkiyeti tesisli sekiz katlı bir dükkan bir muayenehane ve altıdaireli kargir apartmanda 30/200 arsa paylı l.kat 3 nolu "mesken" vasıflı taşınmazın tamamı.

 

Özellikleri : Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat+ zemin kat+ 5 normal kat+ çatı kattan müteşekkil, B.A.K. tarzda, bitişik nizamda, 2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan, elektrik, sıhhi tesisatlı ana binanın 1.katında bulunan 3 nolu mesken Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesine göre 141,00m2 kullanım alanına sahip; antre, hol, salon, üç oda, hizmetli odası, çamaşır odası, mutfak, banyo-WC, WC ve balkon mahallerinden ibarettir. Emsal dairelerde zemin kaplamaları seramik ve laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfaklarda sabit tezgah ile ahşap mutfak dolapları, banyolarda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ikmal edilmiş durumda, daire dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, doğalgaz tesisatları mevcut, pencere doğramaları PVC doğrama şeklindedir. Satışa konu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, ulaşım imkanları elverişli, ticaret ve turizm alanında kalmaktadır.

 

Kıymeti : 2.250.000,00 TL

1. Satış Günü : 22/01/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

2. Satış Günü : 22/02/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : İSTANBUL 10.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/671 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017şişli satılık gayrimenkul , Şişli icralık gayrimenkul , beyoğlu satılık gayrimenkul fiyatları ,