Manisa Şehzadeler'de icradan satılık fabrika! 7.4 milyon TL'ye!


Manisa Şehzadeler'de icradan satılık fabrika! 7.4 milyon TL'ye!

Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Örnekköy Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul 7 milyon 492 bin 197 TL bedel ile icradan satışa sunuluyor. Satışa konu olan fabrikanın ilk satış günü 12 Aralık 2018 olarak belirlendi.Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Örnekköy Mahallesi'nde yer alan fabrika vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan fabrika için 7 milyon 492 bin 197 TL bedel isteniyor. 


Tapu Kaydı: Manisa İli, Şehzadeler İlçesi, Örnekköy Mahallesi 592 parselde 17.721,97 metrekare alanlı Fabrika Binası Müştemilat ve arsası vasfıyla kayıtlıdır.


Özellikleri: Fabrika Binası ve İdari Bina; betonarme prefabrik olarak yapılmış olan bina 4000 m2 alanlıdır. Bunun 150 metrekare ön cepheye bakan kısmı alt ve üst kat İdari bina olarak kullanılmaktadır. İdari Binanın alt katında bürolar, toplantı odası giriş holü ve bekleme bölümü bulunmaktadır. Bay ve bayan wc grubu bulunmaktadır. Büro ve odalar laminat parke alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Toplantı odası, giriş holü, bekleme ve wc yer döşemeleri seramik yapılmıştır. Üst katında ise yine İdari bölüm olarak yapılmış ancak ara duvarlar ve mahaller oluşturulmamıştır. Yer döşemeleri beton duvarlar sıvalı ancak boyasızdır. Cemekan pencereleri yapılıdır. Çıkış merpeni kaplama ve korkulukları yapılmamıştır. İdari bina çatısı alüminyum sandviç panel olarak yapılmıştır. Ana fabrika binasına iniş merpeni mermer döşemeli ve alüminyum korkulukludur. 


Kıymeti : 7.492.197,00 TL KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Manisa Adliyesi 2. İcra Müdürlüğü Zemin Kat 168 nolu mezat salonunda


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3137 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2018,