Denizli'de icradan satılık arsa! 13.5 milyon TL'ye!


 Denizli'de icradan satılık arsa! 13.5 milyon TL'ye!

Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Karahasanlı Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkarıldı..Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Karahasanlı Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan 13 milyon 537 bin 160 TL bedelle satışa sunudu.  


Özellikleri : Denizli İli, Merkezefendi İlçesi, Karahasanlı Mah. 156 Ada, 4 nolu parsel sayılı taşınmazarsa vasıflı olup boş durumdadır. Tam karşısında Ferhatlar Koleji ve koleje ait basketbol ve hentbol sahası, yürüyüş yolları ve hobi bahçeleri vardır. Çevresindelüks mesken amaçlı siteler ve yapılar yapılmış, yapılaşma oranı % 50 oranında, tercih edilir yeni yerleşim alanındadır. Albayrak meydanına, Üçler Mevkiine, Nalan Kaynak Anadolu Lisesine, Üçler Ortaokuluna yakındır. Ulaşımı kolay, şehir merkezine yaklaşık 7-8 km. uzaklıkta, belediye hizmetlerinden, elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz, yol gibi hizmetlerden faydalanmaktadır. İmar planında okul yeri olarak görünmektedir.


Kıymeti : 13.537.160,00 TL

1. Satış Günü : 27/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 26/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Denizli Adliyesi, zemin kat, protokol girişi, 2 nolu oda ve vezne yanı


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/29 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.22/02/2018

 Denizli satılık arsa ihalesi 2018 , Denizli icalık arsa fiyatları 2018 ,