07 / 12 / 2022

Pamukkale'de icradan satılık termal turizm tesisi! 8.1 milyon TL'ye!

 Pamukkale'de icradan satılık termal turizm tesisi! 8.1 milyon TL'ye!

Denizli İli Pamukkale İlçesi Karahayıt Mahallesi'nde yer alan 92 odalı, açık-kapalı termal havuzları bulunan termal turizm tesisi satışa sunuluyor. Tesis için 8 milyon 176 bin 520 TL bedel isteniyor.


Denizli İli Pamukkale İlçesi Karahayıt Mahallesi'nde yer alan 92 odalı, açık-kapalı termal havuzları bulunan termal turizm tesisi icradan satılıyor. Termal turizm tesisi 8 milyon 176 bin 520 TL bedelle satılıyor. 
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Denizli İli Pamukkale İlçesi Karahayıt Mah. 158 Ada 4 Parselde kayıtlı A-B-C bloklardan oluşan 3 bloklu ve bahçesinde havuz ve diğer müştemilatları bulunan Termal turizm mevcuttur. Toplam 92 odalı, açık-kapalı termal havuzlarıda bulunan termal turizm tesisidir. A blok Ana bina aynı zamanda idari bina olup, bina B+Zemin+1.kat+çatı katlı bodrum kat, mutfak, restoranlar bölümü ve kapalı yüzme havuzu, tuvaletler, zemin seramik duvarlar alçı sıvalı boyalı tavanlar, sıvalı boyalı alüminyum doğramalıdır. 


Pamukkale Belediyesinin emlak beyannamesine göre tesis toplam bina alanı 4730,00 metrekaredir. Ön bahçede açık Yüzme Havuzu yaklaşık olarak 300 m2 olduğu çevresi mermer döşeli kısmen çimlendirilmiş bakımlı faal haldedir.Binaların batı köşesinde 36 KW2 lık Beton Köşk Elektrik Trafosu ve jeneratör ile İbragaz marka LPC tankı ve teçhizatı mevcuttur.Tesiste Elektrik, su, kanalizasyon alt yapı hizmetleri mevcut, ulaşıma yakın konumda, tesis içerisinde termal sıcak su mevcut olduğu faal tesistir.Karahayıt çarşı merkezine ve kırmızı su bölgesine biraz uzaktadır.

 

Kıymeti : 8.176.520,00 TL

1. Satış Günü : 05/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 02/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2018