29 / 09 / 2023

Konut kredileri

Konut kredilerindeki talebin gerilemesi bekleniyor!

Banka Kredileri Eğilim Anketi sonuçlarına göre Kredi talebi açısından bakıldığında; bireysel kredilere olan talep arttı. "2015'in ilk çeyreğinde; konut ve taşıt kredilerine olan talebin gerilemesi bekleniyor"

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Konut kredisi faiz oranlarında son durum. Bankaların konut kredisi faiz oranlarında bir düşüş yaşanıyor. Kredi Pazarı'ndan aldığımız verilere göre konut kredileri faiz oranları güncellendi.

Konut kredileri hacmi Haziran'da 114 milyarı aştı!

KrediPazari.com’un BDDK verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Mayıs ayı üçüncü haftasında 113 milyar TL’yi aşan konut kredisi hacmi, 6 Haziran itibariye 114 milyara ulaştı.

Konut kredilerindeki aşağı yönlü trend kredi kullandırımlarını olumlu etkiliyor!

Garanti Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, son dönemde, konut kredisi faiz oranlarında yaşanan aşağı yönlü trendin, konut kredisi kullandırımlarını olumlu yönde etkilediğini belirtti. Konut fiyatları bir önceki aya göre yüzde 0,47 oranında yükseldi.

Konut kredileri 2011 yılına göre yüzde 100 arttı!

2011 ve 2012 yıllarında azalan konut kredileri, 2012 son döneminden itibaren artırılmaya başlanmış, 2013 yılında zirveye ulaşmıştır. 2013 yılı içinde toplam 50.399 milyon TL konut kredisi verilmiştir. Bu rakam bir önceki yılın iki katına yakındır.

Konut kredisi eşe dosta yapılan göstermelik satışlarla yüzde 38 arttı!

Tüketici, vade sınırlaması karşısında Türkler'in pratik zekasının son örneğini gösterdi. Konut satışları 5 ayda yüzde 7,54 düşerken çekilen konut kredisi eşe dosta yapılan göstermelik satışlarla yüzde 38 arttı.

Kredi faizleri yüzde 1.4'e çıktı!

Merkez'in yüksek faiz politikası büyümenin lokomotifi inşaat sektörünü de baltalıyor. Kredi faizlerinin yüzde 1.4'e kadar çıkması nedeniyle konut satışları geçen yıla göre yüzde 11 düştü...

Konut kredileri hacmi 112 milyar lirayı aştı!

KrediPazari.com’un BDDK verilerinden elde ettiği bilgilere göre 7 Mart 2014’te 111 milyar 982 milyon TL TL olan konut kredisi hacmi, 14 Mart 2014’te 112 milyar 208 milyon TL'ye yükseldi.

Faize karşı gayrimenkulde yeni kampanya!

Faize karşı gayrimenkulde yeni kampanya ataklarına başladı. MERKEZ Bankası’ nın faiz arttırması, gayrimenkul sektörünü harekete geçirdi. İnşaat firmaları, konut kredi faizlerinde yaşanan artışa karşı çözüm yolunu buldu.

Ali Er: Merkez Bankasının faiz artırımı konut kredilerini yükseltecek!

Merkez Bakasının faiz artırımına gitmesinin beklenmesi ve bugünkü toplantısında kredi hacminde kısıtlamaya gideceğini belirtmesi kısa vadede konut kredilerini yükseltecek. Mevcut faiz artırımının konut piyasasını etkileyecek...

En düşük konut kredisi faizi yüzde 1'e çıktı!

KrediPazari.com'un verilerine göre Aralığın ilk haftasında 21 bankanın 10 yıl vadede konut kredisi oranlarının ortalaması yüzde 1 oldu. 5 yıl vadede ise oran yüzde 0.97 idi. Ocak ayının ortasında faizler yüzde 1'in üzerine çıktı.

Konut kredisi faiz oranları güncel! Yüzde 0,93'den başlıyor!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yüzde 0,93 faiz oranı ile DD Mortgage ve de Ziraat bankası ilk sırada yer alıyor...

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kredi Pazarı konut kredisi faiz oranlarını dün güncelledi. Yapı Kredi ve Ziraat Bankası' nın yüzde 0,89 faiz oranı ile ilk sırada yer aldığı 2014'ün ilk rakamları haberimizde bulunuyor...

İş Bankası'ndan 16 farklı çeşit konut kredisi imkanı!

İş Bankası konut sahibi olmak isteyen tüketicilere 16 farklı çeşitte konut kredisi imkanı sunuyor. İş Bankası konut alıcılarına ve müteahhitlere finans desteği vermeye devam ediyor...

Akbank Büyük Kırmızı Ev kampanyasıyla kiracılar bayram edecek!

Akbank Büyük Kırmızı Ev'in ağustos ayına özel ''Bayram Kampanyası'', ''kira öder gibi'' ev sahibi olma olanağı sunuyor

Tüketici kredilerinin 72 milyar 308 milyon 29 bin lirasını konut kredileri oluşturdu!

Mevduat bankalarının tüketici kredileri ve bireysel kredi kartları kullanım tutarı 8 Haziran itibariyle, bir haftada 731 milyon 875 bin lira artarak 231 milyar 60 milyon 403 bin lira oldu