10 / 08 / 2022

Adana kentsel dönüşüm

Adana'nın kentsel dönüşüm sorunları tartışıldı!

Adana’nın Kentsel Dönüşüm Sorunu’nu Sheraton oteli konferans salonunda tartışıldı.

Kentsel dönüşümde hızlı icraat için yerel yönetimler yetki istiyor!

Türkiye’nin kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik bugüne kadarki en kapsamlı buluşmalar arasında gösterilen “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, Adana’da gerçekleştirildi. Zirvede, Türkiye’de kentsel dönüşüm konusunda önemli yasalar çıkarıldığını anlatan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Ancak son imzaların ilgili bakanlıkta kilitleniyor olması işi tıkıyor” dedi.

Adana'da kentsel dönüşüm konuşulacak!

Birleşmiş Milletler’in (BM) çalışmalarında yer alan bilgilere göre, 2045 yılında 6 milyar insanın şehirlerde yaşayacağı öngörülüyor. Artan nüfus kentlerde dönüşüm ihtiyacı doğururken Adana da bu bilginin ışığında kentsel dönüşümü masaya yatırıyor.

Adana'da kentsel dönüşüm çalışmaları yerel müteahhitlerle yapılacak!

Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık, kentsel dönüşüm projelerinin TOKİ eliyle değil de yerel müteahhitler eliyle yapılmasının birçok avantajı beraberinde getirdiğini söyledi.

Adana'da 4 bin 762 bina yıkılacak!

Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi'nde kentsel dönüşüm alanı ilan edilen 9 mahallede 14 bin 66 konut ve 2 bin 364 işyeri yapılacak. Kentsel dönüşüm kapsamında Kışla, Başak ve Karacaoğlan mahallelerine öncelik verildi.

Yıldıray Arıkan: Adana'da kentsel dönüşüm yapacağız!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Türkiye'nin bir çok şehrinde mekansal planlama olmadığını ifade ederek, "Yaşanabilir kent, mekansal planlaması yapılmış kenttir.

Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı!

Adana'nın ilk kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmasının birinci etap birinci kısmını bir yıl gibi rekor sürede tamamlayan Başkan Prof. Dr. Öztürk'ün yeni hamlesi şehrin en büyük probleminin çözümü konusunda Adanalıları umutlandırdı.

Yıldıray Arıkan: Kentsel dönüşümü TOKİ'yle yapmayacağız!

Yıldıray Arıkan, " 108 hektar alanda yani 1 milyon 170 bin metre kare alanda bir batında Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşümünü başlattık." şeklinde konuştu.

Bekir Kazım Ayhan: Adana'da 157 bin bina afet riski altında!

AKED Başkanı Bekir Kazım Ayhan, konuşmasında bugüne kadar, Adana Kentsel dönüşüm Derneğine müracaat ederek riskli yapılarının incelenmesini isteyen vatandaşlarımızın binalarının tamamının riskli çıktığını ifade etti.

Yüreğir gayrimenkul sektöründe kendini gösterecek!

Yakın gelecekte Bakanlık, Belediye, Valilik ve özel yatırımcı ortaklığıyla, yatırımların sürekli artacağı ve buna bağlı olarak inşaat-gayrimenkul sektöründe de hızlı bir gelişme elde eden bir kent haline doğru gideceği bölgede yaşayan herkes tarafından bi

Adana Yüreğir'de kentsel dönüşüm sinyalleri konut piyasasını canlandıracak!

Yatırımlar henüz projesine başlanmamış da olsa kentsel dönüşümün başlayacağı sinyallerini vermekte ve bu bağlamda Yüreğirde, konut piyasasında bir canlanma ve artış gözlenebileceği düşünülmektedir