TMSF, devredilen şirketlerin satışı için işlemlere başladı!


TMSF, devredilen şirketlerin satışı için işlemlere başladı!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 674 Sayılı KHK uyarınca satışa konu varlıkların satış işleminde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ı yatırım danışmanı olarak görevlendirdiğini duyurdu.rnTMSF, varlıkların satışı için üç kurumu yatırım danışmanı olarak görevlendirdiTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 674 Sayılı KHK uyarınca satışa konu varlıkların satış işleminde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Vera Varlık ve Garanti Yatırım'ı yatırım danışmanı olarak görevlendirdiğini duyurdu.


Açıklama TMSF'nin internet sitesinde yapıldı.


Hükümete dönük 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bu girişime Fethullah Gülen cemaatinin(FETÖ) öncülük ettiği gerekçesiyle bu örgütle bağlantısı olan ya da şüphelenilen şirketlerin yönetimi TMSF'ye devredilmişti.


TMSF ise sayısının 500'ü aştığı belirtilen bu şirketler ile ilgili envanter çalışması yapıldığını ve değerleme sonucunda bir ihale sürecine gireceklerini açıklamıştı.


DünyaTMSF devredilen şirketlerin satışı , TMSF devredilen şirketleri satıyor mu , TMSF devredilen şirketlerin satışını kim yapacak ,