Galatasaray Florya arsa ihalesine 9 firma katıldı!


 Galatasaray Florya arsa ihalesine 9 firma katıldı!

Galatasaray'ın Florya'daki arsası, Emlak Konut GYO tarafından satışa sunuldu. Arsa ihalesinin ilk oturumu bugün yapıldı. İhaleye toplamda 9 firma katıldı.Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Florya Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinin 1. oturumu bugün yapıldı.

 

9 firmanın katıldığı ihalenin kesin kazanan ismi 2. oturum sonucunda belli olacak. 2. oturumun ne zaman yapılacağı ise henüz belli değil. İhaleye 9 firma katıldı.1.    Öz Er-Ka İnş. Tur. Elekt. Taah. Tic. Ve San. A.Ş.

2.    İzka İnş. Taah. Müh. Ltd. Şti.

3.    Akyapı İnşaat Taah. San. Ve Tic. A.Ş. 

4.    Nef Gayr. Yapı Ve Yat. A.Ş. & Caba İnş. Enerji Tur. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı

5.    Fuzul Yapı İnş. Paz. A.Ş. & Fuzul Gayr. Yat. A.Ş. & Akkuş Gayr. San. Ve Tic. A.Ş. & Hasanoğlu Müh. İnş. Taah. San. Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 

6.    Aşcıoğlu İnşaat Taah. Tur. Tic. A.Ş. & Yılsan Yatırım Holding A.Ş. İş Ortaklığı 

7.    Şua İnş. San. Ve Tic. A.Ş. & Ruha Elektrik A.Ş. İş Ortaklığı 

8.    Pekintaş Yapı San. Ve Tic. Ltd. Şti. & Burakcan İnş. Ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı

9.    Özak Gyo A.Ş.& İnt-Er Yapı İnş. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. İş OrtaklığıGelirin 28,57'si Galatasaray'ın

55 bin 98 metrekare inşaat, 63 bin 230 metrekare arsa alanına sahip arsanın gelirinin yüzde 28,57'si Galatasaray'ın, yüzde 71,43'ü ise Emlak Konut GYO'nun olacak. 


Arsanın bir kısmı 2016 yılında Galatasaray ile yapılan protokole konu arsa olup, diğer bölümü ise 2017 yılında Emlak Konut tarafından TOKİ'den satın alındı.


 Arazi için konut alanı fonksiyonu ile birlikte kültürel tesis alanı, park alanı, eğitim (ilkokul) alanı, cami alanı önerildi.


Planlama alanındaki arazi üzerinde GS tarafından kullanılan (Florya Metin Oktay Tesisleri) futbol sahaları, açık otopark alanları, kapalı tesis yapıları ve su deposu yer alıyor. 
Arsa bilgisi

1- Bakırköy Şenlik A ada/parsel konut alanı olacak. Konut alanının arsa alanı 42 bin 383 metrekare, emsal değeri 1,30, emsa esala inşaat alanı 55 bin 98 metrekare. Konut alanunun bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

2- Bakırköy Şenlik B ada/parsel dini tesis alanı olacak. Dini tesis alanınun arsa alanı 1.533 metrekare.

3- Bakırköy Şenlik C ada/parsel ilköğretim alanı olacak. İlköğretim alanı 5 bin metrekare arsa alanına sahip. Bu alanda inşa edilecek bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

4- Bakırköy Şenlik park alanları toplamı 14 bin 313 metrekare arsa alanına sahip.


Plan notları ile igili bilgiler

1. Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının yüzde 5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.

2. Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.

3. Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.

4. İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

5. Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

6. Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 metrekareyi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.
İhaleye katılanlar için tıklayınÖnerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, NEF FoldhomeGalatasaray Florya arsa ihalesi , Galatasaray Florya arsa ihalesine kimler katıldı , Florya Emlak Konut ihale ,