Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan'da satışa çıkacak!


 Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan'da satışa çıkacak!

Galatasaray ile Emlak Konut arasında imzalanan sözleşmeye göre Galatasaray Florya arazisi 5 Nisan'da ihale edilecek.. 

Toplam arsa alanı 63 bin 230 metrekare, emsale esas inşaat alanı 55 bin 98 metrekare olan Emlak Konut Galatasaray Florya arazisi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı ihalesinin 1. oturumu 5 Nisan 2018 Perşembe günü saat 14:30'da yapılacak. ihale 2 oturumda gerçekleşecek ve kazanan 2. oturum sonucunda belli olacak.


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden Galatasaray Florya arazisine konut, dini tesis, ilköğretim okulu ve park alanları yapılacak. Satışa çıkan arazi Atatürk Ormanı ile Atatürk Havalimanı'nın ortasında kalıyor. Arazi Florya sahiline yakın konumda bulunuyor. 


Galatasaray ile Emlak Konut arasında imzalanan sözleşmeye göre 5 Nisan'da ihale edilecek.  İhaleye konu arsanın bir bölümü 2016 yılında Galatasaray Spor Kulübü Derneği ile yapılan protokole konu arsa olup, diğer bölümü ise 2017 yılında Emlak Konut tarafından TOKİ'den satın alındı. Bu sebeple; elde edilecek "Şirket Payı Geliri"nin yaklaşık yüzde 71,43'ü Emlak Konut'a, yaklaşık yüzde 28,57'si ise Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne ait olacak.

Arsa bilgileri 

1- Bakırköy Şenlik A ada/parsel konut alanı olacak. Konut alanının arsa alanı 42 bin 383 metrekare, emsal değeri 1,30, emsa esala inşaat alanı 55 bin 98 metrekare. Konut alanunun bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

2- Bakırköy Şenlik B ada/parsel dini tesis alanı olacak. Dini tesis alanınun arsa alanı 1.533 metrekare.

3- Bakırköy Şenlik C ada/parsel ilköğretim alanı olacak. İlköğretim alanı 5 bin metrekare arsa alanına sahip. Bu alanda inşa edilecek bina yüksekliği Z+2 kat olacak.

4- Bakırköy Şenlik park alanları toplamı 14 bin 313 metrekare arsa alanına sahip.


Plan notları ile igili bilgiler


1. Konut Alanında Yençok: Zemin + 2 Kat (Z+2kat) Olup Kaks:1.30'dur. Konut alanında hesaplanan inşaat alanının yüzde 5'i kadar alan ticari kullanım amacı ile ayrılabilir. Bu ticari birimler bir yapıya bağlı veya bağımsız olarak yapılabilir.

2. Konut Alanında yapılacak olan binalarda blok şekli, boyutları, çekme mesafeleri, bloklar arası mesafeler serbesttir. Bir parselde birden fazla yapı yapılabilir, yapılar ayrık, ikiz, blok, sıra ev ve teras ev şeklinde yapılabilir. Bu yapı nizamları aynı ada içerisinde ayrı ayrı ve/veya birlikte kullanılabilir. Aynı ada içerisinde farklı kat uygulamasına gidilebilir.

3. Konut alanlarında zemin altı otoparkları sadece çekme mesafeleri içerisinde yapılacaktır.

4. İlkokul alanında kaks:1.20, yençok: zemin+2 kat olup avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 66 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

5. Cami alanında avan projeye göre uygulama yapılacaktır. Bu alandaki yükseklik değeri hiçbir koşulda; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 23.11.2017 tarih ve 118887 sayılı yazısında belirtilen deniz seviyesinden maksimum 68 metre yükseklik (çatı, baca, anten v.b. dahil zemin + bina yüksekliği) değerini aşamaz.

6. Park alanları kamunun kullanımına ayrılmış alanlar olup, bu alanlarda 50 metrekareyi geçmeyen yer altı ve yer üstü trafoları düzenlenebilir.


 


İhale ilanı için tıklayın


 

 Önerilen Bağlantılar : TOKİ indirim 2016, 3. HavalimanıGalatasaray Florya arazisi satışı , Galatasaray Florya arazisi 5 nisan , Galatasaray Florya arazisimne ne yapılacak ,